Par braukšanu reibumā atlaiž Aizkraukles policijas priekšnieku , Mixnews.lv

Par braukšanu reibumā atlaiž Aizkraukles policijas priekšnieku

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 4. aprīlī plkst. 18:05

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis piektdien no amata pienākumu pildīšanas atstādinājis Aizkraukles iecirkņa priekšnieku Aigaru Zīmeli, jo ir pamats aizdomām, ka viņš aizvadītajā naktī vadījis automašīnu, atrodoties alkohola reibumā, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis, zīmelis pārvietojies ar netrafarētu dienesta automašīnu ārpus dienesta laika. Aizkraukles pusē viņu aizturēja VP Zemgales reģiona pārvaldes darbinieki.

Par notikušo ir sākta disciplinārlieta, un patlaban Zīmelis ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, tāpat vienlaicīgi ar disciplinārlietu notiek administratīvais process, kurā tiek izvērtēti visi notikušā apstākļi.

Administratīvā lieta ir sākta par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, jo Zīmelis no pārbaudes atteicās.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai paredz arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz četriem gadiem. Zīmelis iepriekš bija Aizkraukles rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks.

Šis pēdējā laikā nav vienīgais gadījums, kad VP iecirkņa priekšnieks nonācis aizdomu ēnā saistībā ar nepaklausīšanu likumam. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieku Ģirtu Kokinu tur aizdomās par to, ka viņš devis norādījumus padotajiem nepamatoti samazināt personām piemērotos administratīvos sodus. VP par Kokina iespējamo pārkāpumu oficiāli uzzināja pagājušajā nedēļā.

Kokinam ir piemērots drošības līdzeklis - aizliegums pildīt amata pienākumus, līdz ar to viņš no amata ir atstādināts.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) jau februārī VP gada pārskata sanāksmē aicināja policistus būt disciplinētiem, jo naudas trūkums nevar attaisnot neizdarību.

VP informācija liecina, ka pagājušogad pieņemti 272 lēmumi par disciplinārsoda piemērošanu policistiem, kas ir par vienu vairāk nekā gadu iepriekš. Par policistu iespējamiem noziegumiem sākti 95 kriminālprocesi, kas ir par sešiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri