KNAB pārbauda Bulduru Dārzkopības vidusskolas amatpersonu darbības, iznomājot telpas mēbeļu ražotājam, Mixnews.lv

KNAB pārbauda Bulduru Dārzkopības vidusskolas amatpersonu darbības, iznomājot telpas mēbeļu ražotājam

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 28. janvārī plkst. 15:16

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šobrīd veic pārbaudi par Bulduru Dārzkopības vidusskolas amatpersonu darbības tiesiskumu, iznomājot telpas dizaina mēbeļu ražotājam, informē aģentūra LETA.

Kā nesen ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto", telpu nomas līguma domstarpību dēļ Bulduru Dārzkopības vidusskola faktiski paralizējusi dizaina mēbeļu ražotāja SIA "Rauzas kompānija" darbu, uzņēmuma vadībai un darbiniekiem neļaujot iekļūt ražotnē.

Iemesls uzņēmuma strīdam ar skolu ir nomas līgums. Telpas no vidusskolas "Rauzas kompānija" nomāja piecus gadus. Līgums beidzās līdz ar šo gadu.

Uzņēmums vēlējies līgumu pagarināt, bet skola to atteicās darīt un izsludināja jaunu telpu nomas konkursu. Pie telpām tika kāds cits dizaina mēbeļu ražotājs.

Telpu nomas konkursa nolikumā skola atklāti pieprasījusi dāvanu - skolai bez maksas, tā teikt, uzdāvināt aprīkojumu kādam mācību kabinetam. Skolas pārstāvji gan apgalvo, ka šādi papildu nosacījumi tiekot bieži praktizēti un visiem bijuši vienādi, tāpēc nekā nosodāma tajā nesaskata.

Tikmēr "Rauzas kompānija" vērsusies tiesā par nomas līguma pagarināšanu. Uz šo soli skola atbildējusi ar žoga uzlikšanu un apsardzi. Skolas direktors Aivars Griķis arī neslēpis - no ražotnes izvest produkciju un iekārtas ļaušot tikai tad, ja uzņēmums atsauks tiesā iesniegto prasību.

Uzņēmuma vadītājs Jānis Rauza šādu skolas vadītāja nostāju gan sauc par šantāžu un pauž neizpratni, kāpēc skola nolēmusi tālāk iznomāt tieši tās telpas, kurās darbojas viņa uzņēmums, kamēr citas neizmantotas ēkas stāvot tukšas.

Kā ziņoja raidījums, situāciju nenoliedzami dīvainu padara kaut vai tas, ka Bulduru Dārzkopības vidusskola par konfliktu ar uzņēmēju paspējusi informēt gan "Rauzas kompānijas" kreditorus, gan iekārtu uzstādītājus, gan izejmateriālu piegādātājus un lielākos klientus, tādējādi krietni pārsniedzot savstarpējā strīda robežas. Skola uzskata, ka "Rauzas kompānijai" esot slikta reputācija un par to vēlējusies paziņot arī citiem, lai pasargātu pašu skolu.

Rauza vērsies gan KNAB, gan Izglītības un zinātnes ministrijā.

Jāpiebilst, ka Izglītības un zinātnes ministrija arī aicinājusi Bulduru Dārzkopības vidusskolu rakstveidā vērsties pie SIA "Rauzas kompānija" ar aicinājumu izņemt no telpām Jūrmalā, Viestura ielā 6, telpu īpašniekam nepiederošās mantas un materiālus, parakstot aktu par telpu nodošanu un minēto mantu izvešanu.

Foto: telegraf.lv, ir.lv

Komentāri