Kūlas ugunsgrēkā, iespējams, dzīvību zaudējis vīrietis, Mixnews.lv

Kūlas ugunsgrēkā, iespējams, dzīvību zaudējis vīrietis

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 11. aprīlī plkst. 22:17

Piektdienas vakarā Ludzas novada Pildas pagastā ugunsdzēsēji atraduši bojā gājušu vīrieti, kurš, iespējams, dzīvību zaudējis kūlas ugunsgrēkā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere, 73 gadus vecais vīrietis atrasts laukā, kurā 5000 kvadrātmetru platībā dega sausā zāle.

Kā atzīmēja VUGD pārstāve, vēl nav skaidrs, vai vīrieša nāves cēlonis bijis tieši kūlas ugunsgrēks, veselības problēmas vai kādi citi iemesli. Lai gan pagaidām visticamākā šķiet versija, ka vīrietis gājis bojā kūlas ugunsgrēkā, precīzus notikušā apstākļus izmeklēšanā noskaidros Valsts policija.

Šis ir jau otrais gadījums šogad, kad cilvēka dzīvība tiek zaudēta, iespējams, kūlas ugunsgrēka dēļ. Pagājušajā sestdienā Dundagas novadā dega šķūnis ar malku, kurā tika atrasts 83 gadus veca vīrieša līķis. Domājams, ka liesmas uz šķūni bija pārmetušās no apkārt degošās kūlas.

Vēl šodien VUGD saņēmis izsaukumu uz Ludzas novada Brigu pagastu, kur kūla degusi aptuveni 40 hektāru platībā, Balvu novada Vīksnas pagastu, kur pērno zāli uguns plosījusi 20 hektāru platībā, kā arī uz citām vietām. Šodien valstī kopumā dzēsti vairāk nekā 50 kūlas ugunsgrēki, lielākā daļa no tiem Latgalē, informēja Vetere.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Komentāri