Valkas domes priekšsēdētājam Krauklim piemērots naudassods 100 eiro apmērā, Mixnews.lv

Valkas domes priekšsēdētājam Krauklim piemērots naudassods 100 eiro apmērā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 20. aprīlī plkst. 17:33

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro naudas sodu Valkas novada domes priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, ziņo KNAB preses dienests.

Amatpersona neievēroja likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (IKNL) 11.panta pirmajā daļā noteikto aizliegumu, kā arī 17.pantā noteikto ierobežojumu, jo darba laikā un Valkas novada domes telpās, realizējot amata pilnvaras, sagatavoja video paziņojumu un reklamēja sev piederoša uzņēmuma SIA "Ziemeļlatvija" internetveikalu, tādējādi veicinādams internetveikalā esošo preču popularitāti un pieprasījumu, ar mērķi gūt komerciālu vai citādu labumu.

Pieņemot lēmumu attiecībā uz Kraukļa saukšanu pie administratīvās atbildības, tika ņemts vērā pārkāpuma raksturs, Kraukļa personība, vainas pakāpe un mantiskais stāvoklis.

Līdz lēmuma pieņemšanas brīdim Krauklis par IKNL normu neievērošanu pie administratīvās atbildības nav saukts. KNAB secināja, ka Krauklis pārkāpumu izdarīja aiz neuzmanības, neapzinoties tālāko seku iestāšanos. Kā atbildību mīkstinošs apstāklis tika ņemts vērā tas, ka Krauklis atzina savu vainu un nožēlo izdarīto.

Administratīvā pārkāpuma lietā tika pieņemts lēmums saukt Kraukli pie administratīvās atbildības par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 panta un sodīt ar naudas sodu 100 eiro apmērā.

Komentāri