Plāno sodīt par psihoaktīvo vielu realizācijas pieļaušanu savā īpašumā, Mixnews.lv

Plāno sodīt par psihoaktīvo vielu realizācijas pieļaušanu savā īpašumā (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 21. aprīlī plkst. 17:29

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) rosina paredzēt administratīvo naudas sodu personām, kuras savā īpašumā pieļauj jaunu psihoaktīvo vielu realizāciju, vēsta LETA.

Rosināts noteikt naudas sodus par jaunu psihoaktīvo vielu vai tās saturošo izstrādājumu neatļautas izgatavošanas, glabāšanas, pārvadāšanas vai realizācijas pieļaušanu savā valdījumā esošā kustamā vai nekustamā īpašumā, ja tas izdarīts gada laikā pēc tam, kad persona tikusi rakstveidā informēta par šajā īpašumā konstatēto neatļauto rīcību ar minētajām vielām.

Naudas sodu fiziskajām personām plānots noteikt no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām no 1400 līdz 7000 eiro. Priekšlikums grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā uz otro lasījumu iesniegts Saeimas Juridiskajā komisijā, liecina parlamenta likumdošanas datu bāzē publicētā informācija.

Ņemot vērā šo vielu sevišķo bīstamību jauniešu veselībai un pat dzīvībai, Iekšlietu ministrija (IeM) aktīvi meklē dažādus iespējamos risinājumus, lai ierobežotu piekļuvi jaunajām psihoaktīvajām vielām, skaidro Kozlovskis.

Šāds regulējums liks īpašniekam kā rūpīgam saimniekam gādāt, lai trešajām personām lietošanā nodotais īpašums tiek izmantots atbilstoši līgumiskajām attiecībām vai izmantošanas mērķim, prognozē IeM.

Savukārt vairāki politiķi - Andrejs Elksiņš (SC), Aija Barča (ZZS), Gunārs Rusiņš, Ivars Zariņš (SC), kā arī pašreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) - iesniedza Saeimā grozījumus likumā par pašvaldībām, nosakot, ka dome ir tiesīga izdot saistošus noteikumus arī par ierobežojumiem un kontroles pasākumiem jaunu psihoaktīvo vielu un maisījumu aprites vietām. Dome par šo noteikumu pārkāpšanu var paredzēt administratīvo atbildību, ja tas nav paredzēts likumos.

Kā ziņots, 9.aprīlī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas nosaka kriminālatbildību personām, kuras pārdod jaunas psihoaktīvās vielas, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota.

Komentāri 1
Nu gan!pirms 4 gadiem
Ko tagad darīt? Vai ministra kungs nav padomājis, ka šo tirgoņu meklēšana ir tieši viņa darbs? Kāda nolūkā viņš to cenšas uzgrūst citiem? Kā es varu zināt, kurā dzīvoklī ko tirgo (ja vispār tirgo)? Un kādas man būs tiesības? Izkratīt dzīvokli? Konfiscēt atrasto? Bet ja mani nelaiž iekšā? Uzlauzt durvis? Īsi sakot, Kozlovska kungs steigšus jāņem nost no amata, vismaz jāpārstāj maksāt alga.