Latvijas galvenā narkoloģe: Daudzi jaunieši ir atkarīgi no spaisa, Mixnews.lv

Latvijas galvenā narkoloģe: Daudzi jaunieši ir atkarīgi no spaisa (1)

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 27. aprīlī plkst. 19:11

Daudzi iedzīvotāji jau ir atkarīgi no jaunajām psihoaktīvajām vielām jeb tā dēvētā spaisa, sestdien intervijā TV3 raidījumam "Ziņas" teica Latvijas Narkologu asociācijas priekšsēdētāja Astrīda Stirna.

Viņa norādīja, ka īpaši aktuāla šī problēma ir jauniešu vidū, kuri meklējot iespēju iegādāties "spaisu".

Stirna arī uzsvēra, ka "spaisa" lietotāji mēģina attiecīgo vielu lietošanā iesaistīt citus jauniešus.

Savukārt policijas amatpersonas atzīst - lai gan oficiālās "spaisa" tirdzniecības vietas ir slēgtas, joprojām notiek centieni tās tirgot taksometros, "no rokas" un tamlīdzīgi.

Atgādinām, ka 9.aprīlī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu apriti realizācijas nolūkā. Par šādām darbībām draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem vai naudas sods. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, vainīgajiem draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem.

Savukārt jauno psihoaktīvo vielu vispārējais aizliegums nozīmētu, ka psihoaktīvo vielu aprite Latvijā ir aizliegta, par to izplatīšanu, pārvadāšanu un citām darbībām, tostarp reklamēšanu, paredzot kriminālatbildību, pastāstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Patlaban Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā un Juridiskajā komisijā iesniegtie priekšlikumi nosaka, ka psihoaktīvo vielu aprite nav atļauta, tādējādi IeM vēlas pielīdzināt likuma pantus par psihoaktīvajām vielām pantiem par narkotiskajām vielām. Savukārt Veselības ministrijai paredzēts izveidot psihoaktīvo vielu definējumu, kas skaidri noteiktu, kura uzskatāma par psihoaktīvu vielu.

Komentāri 1
Džordžspirms 4 gadiem
Paldies, bļ*, nezināju... a kaut ko jaunu?