Par darba meklētājas izvarošanu piespriež deviņu gadu cietumsodu, Mixnews.lv

Par darba meklētājas izvarošanu piespriež deviņu gadu cietumsodu

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 20:24

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmdien piesprieda deviņu gadu cietumsodu agrāk sodītajam Aleksandram Mičunam, kurš apsūdzēts par to, ka ar darba piedāvājumu pievilinājis sievieti un pēc tam viņu izvarojis, ziņo LETA.

Kā pastāstīja tiesas preses pārstāve Oksana Hvostava, tiesa Mičunu atzina vainīgu pēc Krimināllikuma (KL) 176.panta 1.daļas - par laupīšanu, pēc KL 159.panta 1.daļas - par izvarošanu un KL 160.panta 1.daļas - par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu, ja izmantots personas bezpalīdzības stāvoklis.

Kā galīgo sodu tiesa noteica brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem, trīs gadi probācijas uzraudzībā un ar policijas kontroli uz vienu gadu. Spriedums ir pārsūdzams desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas - 12.maija.

Iepriekšējā sēdē tika pabeigta tiesas izmeklēšana. Pirmdien tiesa uzklausīja tiesas debates un pēdējo vārdu, kā arī pasludināja spriedumu.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, pērn kāda sieviete internetā bija ievietojusi darba meklēšanas sludinājumu, un, atsaucoties uz to, 2013.gada februārī viņai piezvanīja kāds vīrietis, kurš piedāvāja darbu.

Abi sarunāja tikšanos Teikā, bet tikšanās laikā vīrietis piedāvāja aiziet pie viņa uz mājām, kur varētu mierīgi aprunāties par darba iespējām. Jau pēc mirkļa vīrietis jauno sievieti ievilināja kādā neapdzīvotā būvē, un, piedraudot ar nazi, izvaroja viņu, bet pēc tam atņēma cietušajai mobilo tālruni, liecina apsūdzība.

Uzbrucējs tika aizturēts 14 stundu laikā. Aizturēšanas brīdī 1977.gadā dzimušais vīrietis kādā lombardā mēģināja realizēt nolaupīto tālruni. Noskaidrojās, ka aizturētais ir vairākas reizes sodīts, tostarp divas reizes par izvarošanu, kas saistīta ar laupīšanu.

Komentāri