Par 15 latu kukuļņemšanu aiztur divus ceļu policistus, Mixnews.lv

Par 15 latu kukuļņemšanu aiztur divus ceļu policistus

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 30. janvārī plkst. 11:06

Valsts policijas (VP) Iekšējās drošības birojs pagājušajā nedēļā par 15 latu kukuļņemšanu aizturējis divus ceļu policistus, aģentūru LETA informēja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Policisti par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturēti 24.janvārī. Summa saņemta, lai par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vadītājam netiktu noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Lita Juberte aģentūru LETA informēja, ka policisti ir Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki.

Pēdējais gadījums, kad kukuļņemšanā pieķerti ceļu policisti, notika pagājušā gada augustā. Pērn kopumā VP Iekšējās drošības birojā par koruptīviem noziegumiem pret dažādu VP struktūrvienību darbiniekiem sākti desmit kriminālprocesi.

Policistiem draud brīvības atņemšana no trim līdz desmit gadiem. Viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums pildīt VP amatpersonas pienākumus, kas saistīti ar lēmumu pieņemšanu administratīvo aktu noformēšanā.

Korupcijas izskaušana ceļu satiksmē arī šogad ir izvirzīta par vienu no VP prioritātēm, jo cīņa ar kukuļdevējiem un kukuļņēmējiem ir viens no efektīvākajiem veidiem arī cīņā ar korupciju valstī un sabiedrībā kopumā. Jāatgādina, ka policija pastiprināti kontrolē gan kukuļņēmējus, gan kukuļdevējus. Policija atgādina, ka gadījumā, ja kukuļdevējs ziņo par kukuļņēmēju, viņš tiek atbrīvots no kriminālatbildības.

Если Вы не видите изображения, пожалуйста, обновите Flash Player здесь

Foto: no vietnes unity.lv

Komentāri