KNAB izskata iesniegumu par iespējamo korupciju nogalinātās Pupiņas lietā, Mixnews.lv

KNAB izskata iesniegumu par iespējamo korupciju nogalinātās Pupiņas lietā

фото

Kriminālziņas | 2014. gada 3. maijā plkst. 18:29

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izskata biedrības "Sabiedrība par atklātību - "Delna"" iesniegumu par iespējamo korupciju noslepkavotās studentes Elīnas Pupiņas lietas izmeklēšanā un iztiesāšanā, raksta LETA.

Plašāku informāciju par iesnieguma izskatīšanas gaitu un rezultātiem patlaban KNAB nevarot sniegt, aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

"Delna" paziņojumā presei norāda, ka biedrībai, iepazīstoties ar informāciju masu medijos, ir radušās bažas, ka lietas izmeklēšana un izskatīšana ir notikusi pavirši. Par to liecina fakts, ka izmeklētāja lietu bija aizmirsusi nodot prokuratūrai pirms došanās atvaļinājumā, kas bija iemesls tam, kādēļ iespējamo slepkavu nācās atbrīvot no apcietinājuma.

Tiesībsargājošās iestādes nav izmeklējušas visus lietas apstākļus, pastāv arī aizdomas, ka ir slēptas nozieguma pēdas, to apliecina fakts, ka izmeklēšanas laikā pazudis apsūdzētā mobilais telefons, no notikuma vietas pazuduši arī tādi lietiskie pierādījumi kā dvielis, netika veikta arī ekspertīze, kā asinis ir notikuma vietā, netika analizēts arī notikuma vietā atrastā datora saturs, kā arī ir aizdomas, ka nopratināšanas protokolos ir izdarīti labojumi.

Paviršu izmeklēšanu apliecinot arī tas, ka vienā no tiesas sēdēm policists, kurš veica līķa apskati, apgalvoja, ka uz mirušās meitenes kakla redzējis žņaugšanas pēdas, bet lietas materiālos no notikuma vietas nav nevienas fotogrāfijas, kurā redzams kakls. Tāpat arī aizdomas par iespējamu korupciju un paviršu lietas izmeklēšanu rada tiesas laikā uzklausītās liecinieku - policijas inspektora Andra Fridrihsona un izmeklētājas Leldes Vaices - atbildes uz jautājumiem par izmeklēšanas gaitu un izdarītajiem slēdzieniem.

Tiesas procesa laikā nav atrasts neviens vainu mīkstinošs apstāklis, bet vienīgais aizdomās turamais vēl aizvien nav notiesāts, lai gan pagājuši jau gandrīz divi gadi, kopš nozieguma izdarīšanas. Esot arī bažas, ka tiesas procesu varēja ietekmēt apsūdzētā tēvs, jurists - Alfons Gaigals, kurš Valmierā vada SIA "Likums un uzņēmējdarbība".

Delna uzskata, ka izmeklēšanas laikā pieļautie pārkāpumi var būt izdarīti apzināti, ārēju faktoru iespaidā. Kā arī tiesas process tiek novilcināts un nav saprotama tiesas attieksme lietas virzības bremzēšanā.

"Delna" nesen lūdza KNAB izskatīt šo gadījumu un izvērtēt gan slepkavības izmeklēšanas procesu, gan tiesas procesu, atbilstoši savai kompetencei, izvērtējot izteiktās aizdomas par korupcijas iespējamību šajā lietā. Jau ziņots, ka par studentes Elīnas slepkavību uz apsūdzēto sola sēdies meitenes draugs Gaigals. Tiesa 2013.gada oktobra vidū sāka krimināllietas izskatīšanu pēc būtības.

Gaigals tiesā atzina, ka ir pielietojis spēku pret meiteni, taču noliedza, ka būtu gribējis viņu nonāvēt.

Saskaņā ar apsūdzību 2012.gada 15.maija vakarā Gaigals, būdams izdzēris 600-650 gramus viskija un nedaudz šampanieša, uzturējies savā dzīvesvietā Rīgā, Buļļu ielā, kad pie viņa ieradusies draudzene Elīna. Abi sastrīdējušies, un, kamēr meitene gulējusi dīvānā, Gaigals aplicis viņai rokas ap kaklu un saspiedis tās cieši kopā. Draudzeni viņš žņaudzis aptuveni pusotru minūti, tad iesitis viņai ar roku pa deniņiem, bet pēc tam iesitis vēl vismaz astoņas reizes, kā arī atsitis draudzenes galvu pret sienu un visbeidzot ar savu labo ceļgalu iesitis viņai pa seju.

Smagu miesas bojājumu dēļ iestājusies meitenes nāve, bet apsūdzētais paņēmis no viņas maka desmit latus un atstājis dzīvokli. Par to Gaigalam tagad celta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 116.panta par slepkavību un KL 180.panta 1.daļas par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.

Bojāgājušās meitenes tuvinieki gan pieļauj, ka krimināllietā ir vēl vairāki nenoskaidroti apstākļi.

Komentāri