KNAB "Daugavpils siltumtīklos" interesē iepirkums TEC-3 vajadzībām, Mixnews.lv

KNAB "Daugavpils siltumtīklos" interesē iepirkums TEC-3 vajadzībām

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 3. februārī plkst. 13:01

Nedēļas nogalē veiktajā pārbaudē pašvaldības uzņēmumā "Daugavpils siltumtīkli" Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājus interesējis iepirkums par siltumenerģijas pirkšanu TEC-3 vajadzībām, ziņo Latvijas radio.

Uzņēmuma kapitāldaļu turētājs domē ir Daugavpils vicemērs Vjačeslavs Širakovs no "Saskaņas centra," kura telefons ir izslēgts. Arī "Daugavpils siltumtīklu" valdes priekšsēdētājs Māris Laudiņš nav sazvanāms. KNAB gan līdz šim nekādu komentāru ne par kratīšanu, ne iespējamajām aizturēšanām nav sniedzis.

Vairākos Daugavpils pilsētas portālos izskanējušo informāciju par KNAB veiktajām kratīšanām uzņēmumā Latvijas Radio apstiprināja "Daugavpils siltumtīklu" komercdirektors Aleksandrs Sverčkausks:

"Jā, notiek pārbaude. Tā notika piektdien un sestdien, veica tiesībsargājošās iestādes. Jā, tieši KNAB. Vai vadītājs ir aizturēts, es nezinu, jo pats neesmu informēts, bet viņa tālrunis neatbild. Izmeklētāji interesējas par trešo staciju – TEC-3, bet ko konkrēti meklē tur, pagaidām nav saprotams. Domē mūsu kurators ir vicemērs Širakovs."

Sverčausks arī apliecināja, ka uzņēmuma kurators domē ir vicemērs no "Saskaņas centra" Vjačeslavs Širakovs. Sazināties ar pašu domnieku neizdevās. Tomēr Daugavpils pilsētas portālā "grani.lv," atsaucoties uz neoficiālu informāciju, minēts, ka vicemērs varētu būt aizturēts.

Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova no Reformu partijas Latvijas Radio uz telefonzvaniem neatbildēja, bet portālam "gorod.lv" apgalvoja, ka notiekošais saistīts ar priekšvēlēšanu cīņu. Līdzīgi uzskata arī domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Vitālijs Azarevičs no "Saskaņas centra". Bijušais Daugavpils domes priekšsēdētājs, tagad "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāts Jānis Lāčplēsis Latvijas Radio komentēt notikumus pilsētas siltumtīklos nevēlējās, tomēr Daugavpils portālam "grani.lv" klāstīja, ka viņš jau senot esot vērsis uzmanību uz to, ka TEC-3 nomas līgums neesot pilsētai izdevīgs.

Līgumu par siltumenerģijas pirkšanu Daugavpils siltumtīkli rudenī noslēdza ar SIA "Batergo," kas pieder atjaunojamās enerģijas biznesā sen strādājušajam Jānim Sprinovskim. Arī uzņēmuma valdes locekļa Ginta Sorokina telefons svētdien bija izslēgts.

Foto: no vietnes nozare.info

Komentāri