Uz Latvijas–Lietuvas robežas aiztur vairāk nekā pusmiljona eiro vērtu hašiša kravu, Mixnews.lv

Uz Latvijas–Lietuvas robežas aiztur vairāk nekā pusmiljona eiro vērtu hašiša kravu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 4. februārī plkst. 14:22

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas uz Latvijas un Lietuvas robežas pagājušā nedēļā aizturējušas hašiša kravu, kura vērtība melnajā tirgū tiek lēsta aptuveni 550 tūkstošu eiro (386 tūkstošu latu) apmērā, ziņo BNS.

Aptuveni 110 kilogrami hašiša un pusgrams kokaīna, kas tika konstatēts pārbaudē, ir šogad atklātā lielākā uz Latvijas robežas aizturētā narkotiku krava. Latvijas muitas amatpersonas sadarbojušās ar Igaunijas tiesību aizsardzības iestādēm un Valsts policiju, pārbaudot operatīvo informāciju par Igaunijā reģistrētu automašīnu, kura, iespējams, iesaistīta narkotisko vielu kontrabandā.

Operatīvo pasākumu ietvaros 31.janvāra naktī uz autoceļa pie Latvijas–Lietuvas robežas netālu no bijušā robežkontroles punkta Grenctāle tika apturēta no Lietuvas Latvijā iebraucoša automašīna BMW ar Igaunijas valsts numura zīmēm. Automašīnā atradās divi 1989. un 1983.gadā dzimuši Igaunijas pilsoņi, un tā tika nogādāta Rīgas brīvostas muitas kontroles punktā padziļinātas muitas kontroles veikšanai.

Kontroles gaitā automašīnas konstrukcijās – riteņu arkās un sliekšņos – izveidotos slēpņos tika atrasti 250 dažāda izmēra ar brūnu līmlenti aptīti iepakojumi. Atverot iepakojumus, VID darbinieki atklāja aptuveni 110 kilogramus sapresētas augu masas brikešu ar specifisku smaržu, marķētas ar uzrakstu "Milano". Pie vienas no automašīnā braukušajām personām tika atrasta arī cita narkotiskā viela – aptuveni pusgrams kokaīna.

Patlaban atsavinātie aptuveni 110 kilogrami hašiša un pusgrams kokaīna atrodas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldē, lai noteiktu precīzu atsavinātās vielas apmēru.

Par notikušo ierosināts kriminālprocess. 1.februārī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa apmierināja VID Muitas kriminālpārvaldes izmeklētāja lūgumu un piemēroja auto vadītājam un pasažierim drošības līdzekli – apcietinājumu.

Plašāka informācija pagaidām netiek sniegta.

Foto: hashbag.com, cannabisnature.com, newsvl.ru

Komentāri