Četrām amatpersonām piemēro disciplinārsodus par negadījumu, kurā robežsargs nošāva dienesta biedru, Mixnews.lv

Četrām amatpersonām piemēro disciplinārsodus par negadījumu, kurā robežsargs nošāva dienesta biedru

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 5. februārī plkst. 14:53

Saistībā ar pērn 7.septembra vakarā pie austrumu robežas notikušo negadījumu, kad, vajājot kontrabandistus, robežsargs tumsā nāvējoši sašāva savu kolēģi, trim Valsts robežsardzes (VRS) amatpersonām ir piemērots disciplinārsods - rājiens, vienai - piezīme, bet vēl vienai amatpersonai pazemināta dienesta pakāpe, ziņo LETA.

Kā aģentūru LETA informēja VRS preses pārstāve Jevgēnija Pozņaka, pēc traģiskā negadījuma kopumā tika sāktas sešas disciplinārlietas, taču vienu no tām izbeidza, izsakot amatpersonai aizrādījumu.

Kā ziņots, 2012.gada 7.septembra vakarā pēc plkst.20, pildot dienesta pienākumus uz austrumu robežas, gāja bojā VRS Ludzas pārvaldes Krivandas robežapsardzības nodaļas jaunākais inspektors Oskars Vilciņš. Mēģinot novērst kontrabandas cigarešu pārvietošanu pāri valsts robežai, Vilciņu nejauši sašāva viņa kolēģis. Cietušais nekavējoties tika nogādāts slimnīcā, bet viņa dzīvību glābt neizdevās.

Pēc notikušā VRS tika izveidota speciāla izmeklēšanas komisija, kas centās noskaidrot traģiskā negadījuma apstākļus. Savukārt Valsts policijā tika sākts atsevišķs kriminālprocess pēc Krimināllikuma XII nodaļas "Nonāvēšana".

Speciāli izveidotā VRS izmeklēšanas komisija noskaidroja, ka Vilciņam liktenīgajā vakarā nebija dots uzdevums fiziski vajāt kontrabandistus, bet gan palikt pie jau aizturētajiem likumpārkāpējiem un uzraudzīt viņus. Tomēr Vilciņš, visticamāk, labākās sirdsapziņas vadīts, bija devies palīgā tiem diviem robežsargiem, kuri mēģināja noķert bēgošos likumpārkāpējus. Līdz ar to viens no kolēģiem Vilciņu tumsā noturēja par kontrabandistu un aptuveni no 8-10 metru attāluma uz viņu izšāva.

VRS izmeklēšanas komisija 2012.gada septembra beigās paziņoja, ka, organizējot un vadot konkrēto robežsargu norīkojumu, tikušas pieļautas kļūdas. Iespējams, pie vainas bijuši līdz galam neizstrādāti iekšējie reglamenti vai arī to neievērošana, pērn rudenī pieļāva VRS priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars.

Izmeklēšanas komisijai pabeidzot darbu, saistībā ar Vilciņa traģisko bojāeju tika nolemts ierosināt piecas disciplinārlietas - pret VRS Aviācijas pārvaldes priekšnieku, pret viņa vietnieku, pret Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu nodaļas priekšnieku, pret VRS Ludzas pārvaldes priekšnieku un pret Ludzas pārvaldes Krivandas robežapsardzības nodaļas priekšnieku.

Disciplinārlietas tika ierosinātas ar mērķi noskaidrot, vai minētās robežsardzes amatpersonas ir ievērojušas visus noteikumus, norīkojot robežsargus no dažādām struktūrvienībām kontrabandistu aizturēšanai.

Foto: no vietnes lat.gorod.lv

Komentāri