Daugavpils pašvaldības amatpersonu lietā iespējamais kukulis - 120 000 eiro (papildināta 12:00), Mixnews.lv

Daugavpils pašvaldības amatpersonu lietā iespējamais kukulis - 120 000 eiro (papildināta 12:00)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 7. februārī plkst. 11:19

Kukuļa summa, kas figurē Daugavpils pašvaldības amatpersonu krimināllietā, ir 120 000 eiro (84 000 latu), šodien preses konferencē žurnālistiem pastāstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, informē LETA.

Izmeklētāju iegūtā informācija liecina, ka kukulis ne mazāk kā 120 000 eiro apmērā nodots par pašvaldības amatpersonu pieņemtajiem labvēlīgajiem lēmumiem kāda komersanta interesēs. Pēc kukuļa nodošanas kukuļošanā iesaistītās personas 1.februārī aizturētas.

KNAB priekšnieks atklāja, ka divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas šajā kriminālprocesā atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, divi uzņēmēji atzīti par aizdomās turētajiem kukuļdošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl divi uzņēmēji tiek turēti aizdomās par starpniecību kukuļošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu. 3.februārī ar tiesas lēmumu apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots diviem uzņēmējiem un vienai Daugavpils pašvaldības amatpersonai. Vēl trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā otrai Daugavpils pašvaldības amatpersonai - arī aizliegums pildīt savus pienākumus.

Streļčenoks pastāstīja, ka KNAB sāktais kriminālprocess ir par iespējamu Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu saistībā ar "Daugavpils siltumtīklu" īstenotajiem projektiem.

Izmeklēšanas laikā KNAB darbinieki veikuši 26 kratīšanas vairākās vietās, tajā skaitā Daugavpils pašvaldības amatpersonu darbavietās. Aizturētas sešas personas, no tām divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas.

KNAB priekšnieks Streļčenoks lietā iesaistīto personu vārdus neatklāja,

Mixnews.lv jau ziņoja, ka pēc KNAB pagājušajā nedēļā veiktajām kratīšanām Latgalē tiesa apcietinājusi trīs personas - Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Širjakovu, kā arī uzņēmējus Jāni Sprinovski un Gintu Sorokinu.

Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Komentāri