Rīgā darbojas 20 "legālo narkotiku" tirdzniecības vietas, Mixnews.lv

Rīgā darbojas 20 "legālo narkotiku" tirdzniecības vietas

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 7. februārī plkst. 22:55

Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ir konstatētas 20 tirdzniecības vietas, kur var iegādāties legālās narkotikas, liecina Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) apkopotā informācija.

Policija konstatējusi, ka izveicīgu darboņu izstrādātie "vīraki" tiek tirgoti ar dažādiem skanīgiem nosaukumiem angļu valodā, piemēram, "Dream" (Sapnis), "Blaze" (Liesma), "Black Mamba" (Melnā Mamba).

12 šādas tirdzniecības vietas atrodas Vidzemes un Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorijā. Vienīgā vieta, kur tirdzniecības punkti nedarbojas, ir Ziemeļu rajons.

Pagājušajā gadā RPP, veicot pārrunas ar telpu iznomātājiem, ir veicinājusi deviņu legālo narkotiku publisko tirdzniecības vietu darbības pārtraukšanu. Pēc tam, kad Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus, ar kuriem ierobežotu apreibinošo vielu maisījumu izplatību, par legālajām narkotikām diskutēja Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā.

RPP pārstāvji komitejas sēdē akcentēja jau vairākus gadus pastāvošo problēmu, proti, lai arī kontrolējamo vielu saraksti regulāri papildināti ar jaunām apritē nonākušām vielām, uz izmaiņām sarakstā strauji reaģē šo vielu ražotāji, tirgū piedāvājot aizvien jaunus atvasinājumus.

Policija, protams, uz aizdomu pamata var izņemt vielu saturošu preci ekspertīzes veikšanai, taču, ja konstatē, ka noteiktās vielas aizliegto vielu sarakstā nav iekļautas, prece jāatdod, un pārdevējs var pieprasīt kompensāciju. Savukārt birokrātiskais process, lai vielas iekļautu aizliegtajā sarakstā, ir ļoti ilgs.

Ne mazāk būtiska problēma ir tā, ka pēc tirdzniecības vietas slēgšanas drīz vien tiek atvērts jauns veikaliņš, bet jau ar citiem īpašniekiem. Nereti policija šādās tirdzniecības vietās konstatē arī citus pārkāpumus un noformē administratīvos protokolus, taču veikaliņu īpašnieki naudas sodus nemaksā. RPP Administratīvās pārvaldes Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas priekšnieks Egils Vidriks aģentūrai LETA teica, ka gadījumā, ja par dažādiem pārkāpumiem soda nauda kopumā ir liela, tad viena no metodēm, kā izvairīties no atbildības, ir uzņēmumu likvidēt un pēc neilga laika nodibināt jaunu.

Likumsargi secinājuši, ka pagaidām efektīvākā metode ir jau pieminētā pašvaldības sadarbošanās ar ēku īpašniekiem, kuru īpašumā atrodas apreibinošo vielu veikaliņi.

Kā ziņoja portāls Mixnews, turpmāk Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts tiks aizstāts ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām, tādējādi ierobežojot, piemēram, "Spices" maisījumu izplatību.

Foto: pilotomix.com, narcology-help.ru

Komentāri