"Daimler" lietā uzrāda apsūdzību bijušajam "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāja vietniekam , Mixnews.lv

"Daimler" lietā uzrāda apsūdzību bijušajam "Rīgas satiksmes" padomes priekšsēdētāja vietniekam

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 8. februārī plkst. 12:45

Ģenerālprokuratūra Vācijas autobūves koncerna "Daimler" kukuļošanas lietā uzrādījusi apsūdzību bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra tā laika padomniekam un bijušajam SIA "Rīgas satiksme" (RS) padomes priekšsēdētāja vietniekam Leonardam Tenim, ziņo LETA.

Kā informēja sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne, Tenim apsūdzība uzrādīta par atkārtotu kukuļņemšanu lielā apmērā un kukuļa izspiešanu. Kukuļi, pēc prokuratūras domām, ņemti ne tikai no "Daimler AG" grupā ietilpstošā uzņēmuma "Evo Bus", bet arī no citiem autobusu un trolejbusu ražotājiem - "Ikarus Special Coach Factory Ltd.", "Neoplan Polska" (pašreizējais Solaris Bus&Coach) un "Ganz Transelektro Traction Electrics".

Tāpat Tenim uzrādīta apsūdzība par to, ka viņš uzkūdīja uz kukuļdošanu Lielbritānijas uzņēmuma "De La Rue" pārstāvi, starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos. Bijusī amatpersona arī, pēc prokuratūras domām, ir atbildīga par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu atkārtoti personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Teņa epizodē kukuļošana notikusi dažādās valūtās, un kopējo kukuļu summu prokuratūra pagaidām neizpauž, taču atklāj, ka, piemēram, no "Evo Bus" pieņemti kukuļi 1 0 92 000 latu apmērā.

Pagaidām nav zināms, kad prokuratūra uzrādīs apsūdzības pārējiem sešiem šajā lietā iesaistītajiem. Viņu vārdus prokuratūra šobrīd neatklāj. Nav zināms arī, kad lietu varētu nodot tiesai.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis prokuratūrai Vācijas autobūves koncerna "Daimler" kukuļošanas lietu, lūdzot saukt pie kriminālatbildības septiņas personas par kukuļošanas noziegumiem un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Komentāri