KNAB par kukuļņemšanu lūdz apsūdzēt bijušo Līvānu 1.vidusskolas direktori, Mixnews.lv

KNAB par kukuļņemšanu lūdz apsūdzēt bijušo Līvānu 1.vidusskolas direktori

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 8. februārī plkst. 13:46

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūru apsūdzēt Līvānu 1.vidusskolas direktori Maiju Skudri par kukuļņemšanu ilgstošā laika posmā, ziņo BNS.

Kā pavēstīja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs, birojs nosūtījis Preiļu rajona prokuratūrai 2012.gada decembrī uzsāktā kriminālprocesa materiālus pret Līvānu izglītības iestādes vadītāju par kukuļņemšanu ilgstošā laikaposmā saistībā ar labvēlīgiem lēmumiem kāda komersanta interesēs.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka par līguma attiecību turpināšanu ar izglītības iestādi tās vadītāja no kāda uzņēmuma pārstāvja, iespējams, pieņēmusi regulārus maksājumus – sākotnēji kukuļa summa bija 20 latu mēnesī, bet pērn tā sasniedza 50 latus mēnesī. Iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka amatpersona vairāku gadu garumā pieņēmusi kukuļus kopumā ne mazāk kā 1180 latus.

Pagājušā gada decembrī pēc kukuļa daļas pieprasīšanas un pieņemšanas amatpersona tika aizturēta. KNAB rosina Līvānu izglītības iestādes vadītāju saukt pie kriminālatbildības par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu.

Jāpiebilst, ka aizdomās turētajai personai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums pildīt iestādes vadītāja pienākumus.

Skudre no amata aizgājusi pēc abpusējas vienošanās ar domi.

Foto: reitingi.lv, grani.lv

Komentāri