Noliktavā Katlakalna ielā atklāj nelikumīgu dīzeļdevielas glabātuvi un tirgotavu (FOTO), Mixnews.lv

Noliktavā Katlakalna ielā atklāj nelikumīgu dīzeļdevielas glabātuvi un tirgotavu (FOTO)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 12. februārī plkst. 13:04

8.februāri Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas kādā ēkā noliktavu teritorijā Rīgā, Katlakalna ielā atklāja nezināmas izcelsmes, iespējams, dīzeļdegvielas, uzglabāšanas un tirdzniecības vietu, kā arī tvertnes, kannas, sūkņus un to pistoles, informē VID.

Šie fakti, priekšmeti un ierīces liecina par to, ka ēkā notikusi nelikumīga degvielas uzglabāšana un tirdzniecība. Kopumā izņemti aptuveni 570 litri šķidruma ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaku, kā arī nelikumīgajām darbībām izmantotie priekšmeti un ierīces. Uzsāktas trīs administratīvās lietvedības par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

фото

Noliktavu teritorijas apsekošanu VID muitas amatpersonas veica, pārbaudot riska informāciju par, iespējams, nelikumīgu degvielas glabāšanu un tirdzniecību. Pārbaudot teritoriju, muitas amatpersonas kādā metāla konteinerā atklāja 1000 litru plastmasas tvertni, kurā atradās 450 litri nezināmas izcelsmes degviela ar dīzeļdegvielai raksturīgu smaržu un degvielas uzglabāšanai un pārsūknēšanai nepieciešamās ierīces.

фото

Muitas amatpersonas konstatēja arī divus dīzeļdegvielas pārsūknēšanas faktus. No kādas Baltkrievijā reģistrētas kravas automašīnas uz tvertni tika pārsūknēti 150 litri, bet no tvertnes uz kādu Latvijā reģistrētu kravas automašīnu tika pārsūknēti 124 litri, iespējams, dīzeļdegvielas.

фото

Minētās darbības liecināja par pretlikumīgu degvielas noliešanu no transportlīdzekļa, kas Latvijas Republikā iebraucis no trešās valsts, degvielas uzglabāšanu bez preču pavaddokumentiem, kā arī degvielas tirdzniecību, par ko liecināja arī konstatētais automašīnas uzpildīšanās fakts, kā arī pārbaudes objektā atrastā pierakstu klade ar personu vārdiem, litriem un maksājamām summām.

фото

Atklātais šķidrums, kā arī ierīces un citi priekšmeti tika izņemti un par šo faktu uzsāktas trīs administratīvo pārkāpumu lietvedības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu[1].

Foto: Valsts Ieņēmumu dienests

Komentāri