Spriedumu Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā pārsūdz vairāki advokāti, Mixnews.lv

Spriedumu Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā pārsūdz vairāki advokāti

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 13. februārī plkst. 21:44

Kasācijas sūdzību par Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu tiesu palātas 2012.gada 1.novembra spriedumu tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietā iesnieguši arī apsūdzētā bijušā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora Viļņa Štrama advokāti - Oskars Rode un Jānis Rozenbergs, ziņo LETA.

Tikmēr pašam Štramam un viņa kādreizējam vietniekam Pēterim Strancim vēl ir laiks kasācijas sūdzību iesniegšanai, jo viņiem sakarā ar atrašanos apcietinājumā pārsūdzības termiņš beigsies vēlāk.

Atgādinām, ka minēto spriedumu pārsūdzējusi arī uzņēmēja Ināra Vilkaste. Tāpat kasācijas sūdzības iesnieguši viņas advokāti Aloizs Vaznis, Jeļena Kvjatkovska un Valērijs Ickevičs.

Lietas dalībniekiem, kuri nav apcietinājumā, 11.februāris bija pēdējā diena sprieduma pārsūdzēšanai vai noprotestēšanai. Turpretim apsūdzētajiem, kuri ir cietumā, 20 dienu pārsūdzības termiņš beigsies vēlāk, jo tas tiek skaitīts no dienas, kad viņiem tika izsniegts nolēmuma noraksts apcietinājuma vietā.

Sākotnēji tika plānots, ka motivēts spriedums Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā būs pieejams 2012.gada 15.novembrī, taču vēlāk kriminālprocesa augstās sarežģītības pakāpes dēļ pilna nolēmuma sagatavošanas termiņš tika pagarināts līdz šā gada 22.janvārim.

Pērn 1.novembrī AT, apelācijas kārtībā izskatījusi tā dēvēto Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietu, iepriekš noteiktā naudassoda vietā divu gadu cietumsodu piesprieda arī apsūdzētajai uzņēmējai Vilkastei. Tomēr līdz galīgā nolēmuma spēkā stāšanās dienai viņai uz cietumu vēl nebūs jādodas.

AT arī atjaunoja pirmās instances tiesas atcelto Vilkastes naudas līdzekļu arestu. Līdz ar to viņai tika arestēti 128 460 lati, 77 903 ASV dolāri (42 223 lati) un 27 400 eiro (19 180 lati), kas tiks konfiscēti, ja 2012.gada 1.novembra spriedums stāsies spēkā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Vilkaste apgalvo, ka tiesa nav lēmusi taisnīgi, jo viņa neesot vainīga. Pēc viņas teiktā, aiz skandalozas Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietas slēpjas interešu sakrītībā, iepriekš sodīta noziedznieka vēlme izpiest naudu, ka arī operatīvo darbinieku vēlme pievienot sev uzplečus par apjomīgas korupcijas lietas atrisināšanu.

Foto: ibnlive.in.com, rupor.od.ua

Komentāri