Muitnieki kravas vilcienā un automašīnā atrod 1,75 miljonus kontrabandas cigarešu, Mixnews.lv

Muitnieki kravas vilcienā un automašīnā atrod 1,75 miljonus kontrabandas cigarešu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 14. februārī plkst. 12:15

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas novērsušas mēģinājumu nelegāli pārvietot 1,748 miljonus dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām, kas bija noslēptas kravas vilcienā vagonā, lokomotīves grīdas lūku vākos un kravas automašīnas puspiekabes rezerves riteņos, informē VID Sabiedrisko attiecību daļa.

фото

Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot fizisko kontroli kravas vilcienā, atklāja, ka kādā vagonā bez kokvilnas šķiedras saiņiem atrodas arī kartona kastes ar Baltkrievijas cigarešu ražotāja marķējumu.

фото

Atverot kartona kastes, tajās tika konstatēta nedeklarēta prece – cigaretes. Kontroles ietvaros tika izņemti 1,68 miljoni cigarešu "NZ", "Premjer" un "Minsk" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Savukārt 11.februārī Zilupes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, veicot no Krievijas iebraucošā kravas vilciena lokomotīves kontroli, konstatēja, ka lokomotīves grīdas lūku vākos noslēptas nedeklarētas 20 tūkstoši "Kiss" markas cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām. Tāpat Terehovas muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot tūristu autobusa padziļināto kontroli, atklāja, ka zem vadītāja sēdekļa personīgajās mantās atrodas nedeklarētas 200 "More" markas cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Savukārt Pāternieku muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot padziļināto fizisko kontroli kravas automašīnai "Volvo", atkājušas, ka puspiekabes divos rezerves riteņos ir noslēptas cigaretes. Tika izņemtas 47,8 tūkstoši "Winston" un "More" cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, bet automašīna - aizturēto transportlīdzekļu stāvlaukumā līdz lietas izskatīšanai.

Komentāri