Latvijā pieaudzis slepkavību un izvarošanas gadījumu skaits, Mixnews.lv

Latvijā pieaudzis slepkavību un izvarošanas gadījumu skaits

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 14. februārī plkst. 16:09

Pērn Latvijā reģistrētas 114 slepkavības, kas ir par 21 vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts policijas apkopotā statistika par noziedzīgajiem nodarījumiem iepriekšējā gadā.

Nozieguma skaita pieauguma pamatā ir sadzīviskas slepkavības kopīgas alkohola lietošanas laikā.

Iepriekšējā gadā pastrādāta viena pasūtījuma slepkavība, bet vienu pasūtījuma slepkavību policijai izdevies novērst. Pērn kriminālvajāšanas sākšanai tika nodoti divi kriminālprocesi par pasūtījuma slepkavībām, kuras izdarītas iepriekšējos gados.

Pagājušā gada laikā palielinājies arī izvarošanu skaits – tika reģistrēti 69 izvarošanas gadījumi, kas ir par 17 vairāk nekā pērn. Policija gan norāda, ka izvarošanas gadījumu skaita pieaugums nav saistīts ar sērijveida noziegumiem. Prakse arī liecinot, ka trešajā daļā gadījumu izvarošanas fakts tomēr neapstiprinās.

Iepriekšējā gadā samazinājies smagu miesas bojājumu nodarīšanas skaits – pērn konstatēti 204 šādi gadījumi, kas ir par 35 mazāk nekā 2011.gadā. Arī šie noziegumi, līdzīgi kā slepkavības, visbiežāk tiekot pastrādāti alkohola reibumā, kā arī savstarpēju sadzīvisku strīdu gadījumā.

Foto: mk.ru, img.ntv.ru

Komentāri