Latvijā nozog automašīnas 7 miljonu eiro vērtībā, Mixnews.lv

Latvijā nozog automašīnas 7 miljonu eiro vērtībā

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 23. janvārī plkst. 14:12

2014.gadā auto zādzību skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājies, un pērn kopā nozagti auto 6,98 miljonu eiro vērtībā, savukārt zagtākās automašīnu markas pārliecinoši ir bijušas "Volkswagen", "Audi" un "Toyota", liecina auto aizsardzības sistēmu izgudrotājas un ražotājas SIA "Autonams" apkopotā informācija.

Pērn kopumā nozagti 245 "Volkswagen" markas auto, 122 - "Audi" un 92 "Toyota" markas automašīnas. Starp zagtākajiem modeļiem bijuši "Volkswagen Golf", "Volkswagen Transporter" un "Volkswagen Passat".

Pēc "Autonama" apkopotajiem datiem, visbiežāk tiek zagtas tās automašīnas, kurām ir plašs noieta tirgus un kuru rezerves daļām ir liels pieprasījums, līdz ar to šo produktu ir viegli realizēt tālāk melnajā tirgū.

"Volkswagen" markas zagto auto skaits pērn palielinājies par nepilniem 4%, bet "Audi" markas auto zagļu interesi samazinājis par 11%. Gandrīz uz pusi palielinoties zādzību skaitam, saraksta trešajā vietā ierindojies "Toyota" zīmols.

Kopumā 2014.gadā nozagtas 846 automašīnas, kuru kopējā vērtība sasniedz 6 981 500 eiro. Lai arī, salīdzinot ar 2013.gadu, zagto automašīnu skaits pērn ir tikai nedaudz palielinājies, šogad šī tendence var arī būtiski mainīties un pieaugt. No pagājušā gada Latvijā par problēmu kļuva tādas automašīnu zādzības, kurās lietotas atslēgu kodu pārtveršanas ierīces. Ar rūpnīcas iekārtām aprīkotas automašīnas zādzība paveicama 20-50 sekunžu laikā.

"Autonama" valdes loceklis Edvīns Panders atzina, ka lielais nozagto zema riska grupas automašīnu skaits ir tieši saistīts ar apdrošinātāju zemajām drošības ierīču prasībām un īpašnieku vieglprātīgo attieksmi pret zādzības iespējamību.

Komentāri