Traģēdija Čaka ielā: Trolejbuss braucis pie sarkanās gaismas, Mixnews.lv

Traģēdija Čaka ielā: Trolejbuss braucis pie sarkanās gaismas

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 29. janvārī plkst. 10:04

Valsts policija lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret uzņēmuma "Rīgas satiksme" trolejbusa vadītāju par mātes un meitas sabraukšanu Aleksandra Čaka ielā pērn maijā, ziņo LETA.

Kā informēja Valsts policijā, izmeklētāji konstatējuši, ka trolejbusa vadītāja pārbrauca gājēju pārejai pie sarkanās luksofora gaismas, uzbraucot abām gājējām. Tehnisku problēmu transportlīdzeklim negadījuma brīdī nebija.

Izmeklēšanā veiktas dažādas ekspertīzes, lai noskaidrotu transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, kā arī iespējamu transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrota un izvērtēta aculiecinieku sniegtā informācija par notikušo negadījumu. Valsts policija izsaka pateicību ikvienam aculieciniekam, kurš sniedza liecības, palīdzot izmeklēšanā.

Krimināllikums par minēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

"Rīgas satiksmes" preses pārstāvis Viktors Zaķis pastāstīja, ka trolejbusa vadītājai jau tūlīt pēc negadījuma policija bija piemērojusi liegumu vadīt spēkratu. Šobrīd sieviete strādā par galastacijas dispečeri. "Kamēr cilvēks nav notiesāts, tikmēr var strādāt. No tiesas lēmuma būs atkarīga tālākā rīcība," uzsvēra Zaķis.

Viņš pastāstīja, ka katrs ceļu satiksmes negadījums "Rīgas satiksmē" tiek analizēts un sabiedriskā transporta vadītājiem regulāri tiek rīkotas apmācības. Viņš gan uzsvēra, ka traģiski negadījumi ar sabiedriskā transporta iesaistīšanos nav bieži.

Jāatgādina, ka pagājušā gadā maija beigās Čaka ielā trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā. Sieviete vēlāk slimnīcā mira.

Komentāri