Liepājā zagļi piekauj darbinieci un aplaupa lombardu 7000 eiro vērtībā, Mixnews.lv

Liepājā zagļi piekauj darbinieci un aplaupa lombardu 7000 eiro vērtībā

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 3. februārī plkst. 10:09

Sadarbojoties ar lietuviešu kolēģiem, Valsts policijai (VP) Lietuvā izdevies aizturēt divas personas, kuras 30.janvāra pievakarē aplaupīja lombardu Liepājā, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Šteinberga skaidroja, ka 30.janvārī ap plkst.17 Liepājā, Lielajā ielā, lombardā ienākuši vīrietis un sieviete, kuri, nodarot miesas bojājumus lombarda darbiniecei, nolaupījuši zeltlietas gandrīz 7000 eiro vērtībā.

Policijai operatīvi izdevies noskaidrot, ka abas personas - 1986.gadā dzimušais vīrietis un 1993.gadā dzimusī sieviete - pēc noziedzīgā nodarījuma veikšanas plānojušas pamest Latviju. Tika noskaidrota automašīna, ar kādu abi bēga un, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar kolēģiem no Klaipēdas apriņķa, izdevies abas personas aizturēt Lietuvā. Pie viņiem atrasta arī nozagtā manta - dažādi zelta izstrādājumi, galvenokārt gredzeni. Par notikušo sākts kriminālprocess par laupīšanu grupā.

Aizturētajām personām Ģenerālprokuratūra piemērojusi Eiropas apcietinājuma lēmumu, kas paredz, ka izmeklēšana šajā procesā jāpabeidz desmit dienu laikā.

Kurzemes reģiona pārvaldē šis ir pirmais gadījums, kad nepilnu 24 stundu laikā pēc noziedzīga nodarījuma pastrādāšanas personas tiek aizturētas ārpus Latvijas un viņu aizturēšanai tiek piemērots Eiropas apcietinājuma lēmums.

Vērienīgajā operācijā piedalījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Operatīvās vadības nodaļa, Liepājas iecirknis, Kriminālpolicijas birojs, Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības birojs, Ģenerālprokuratūra, Kuldīgas tiesa un tulks.

Pašlaik aizturētie, kuri jau iepriekš vairākkārt nonākuši policijas redzeslokā, atrodas apcietinājumā Klaipēdā. Tiek lemts par viņu izdošanu Latvijai.

Komentāri