Iespējams, atkal uzdarbojies Imantas pedofils, Mixnews.lv

Iespējams, atkal uzdarbojies Imantas pedofils

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 17. februārī plkst. 09:14

Pagājušajā nedēļā Imantā, Rīgā, noticis kārtējais uzbrukums skolniecei - vīrietis ar varu no autobusa centies izraut desmit gadus vecu meiteni, informē sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv".

Autobusa maršruta numuru policija neatklāj, taču likumsargus šoreiz pārsteidza autobusa pasažieru vienaldzība. Meitene pretojusies un teikusi, ka tā nav viņas pietura, taču neviens nepiezvanīja policijai, nepalūdza šoferim piezvanīt vai nobloķēt durvis. "Tas ir bēdīgi," atzinis Rīgas rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Vienīgā, kas neizturēja un reaģēja uz vīrieša mēģinājumiem izraut no transporta meiteni, ir kāda sieviete, kura iesaistījās, un vīrietis meiteni palaida. Pagāja vēl diennakts, līdz skolnieces ģimene atnāca uz policiju un uzrakstīja iesniegumu. Uzreiz tika iesaistīti 20 operatīvie darbinieki, lai meklētu vīrieti un aculieciniekus, bet pagaidām - gandrīz velti.

Policija aicina atsaukties ikvienu, kurš brauca šajā reisā un redzēja meitenes cīņu ar vīrieti. Ja cilvēki būtu reaģējuši uzreiz, uzbrucējs būtu noķerts. Tiek pieļauts, ka uzbrucējs bijis meklētais "Imantas pedofils", jo pazīmes ir līdzīgas.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apliecināja, ka kādā autobusā Imantā skolniecei uzmācies vīrietis, taču viņa nav cietusi no seksuālas vardarbības. Par notikušo ir sākts kriminālprocess. Policija neizslēdz versiju, ka uzbrucējs bijis tā dēvētais Imantas pedofils.

Policija informēja, ka šobrīd tā saucamajā Imantas pedofila lietā izmeklētāji turpina aktīvi strādāt un pārbauda ikvienu "informācijas drupatu", tomēr policija atzīst, ka zvani no iedzīvotājiem pēdējā laikā tiek saņemti arvien retāk, arī iepriekš sagatavotās skrejlapas Imantā manāmas vien pie dažām ēkām.

фото

Policija atkārtoti lūdz iedzīvotāju palīdzību skrejlapu izplatīšanā un drošības jautājumu pārrunāšanā ar savām atvasēm. Šāda veida noziedznieki visērtāk jūtas, ja par viņiem neviens nedomā, par to liecina arī tas, ka starp iepriekšējiem uzbrukumiem varmāka ir ievērojis ilgu pārtraukumu. Kā ziņots, meklējot noziedzniekus, kas Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes, Valsts policija (VP) pārbaudījusi vairāk nekā 600 personas, pagājušajā nedēļā VP pagājušā gada pārskata sanāksmē norādīja Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Kopš aizvadītā gada pavasara policija izvērsusi plašus pasākumus, lai notvertu personas, kuras Imantas mikrorajonā seksuāli izmantoja mazgadīgas meitenes.

Policija joprojām aicina gan turpināt aktīvi ziņot par aizdomīgām personām, gan sniegt jebkādu citu informāciju, kas var palīdzēt notvert noziedzniekus. Informāciju policijai var sniegt, zvanot pa tālruni 110, 67829202 vai pa anonīmo uzticības tālruni 67086677, kā arī vēršoties tuvākajā policijas iecirknī. Ja informāciju nav iespējams nodot telefoniski, piemēram, aizdomīgā persona atrodas blakus, ir iespējams sniegt informāciju par šo personu arī telefona īsziņas veidā, sūtot to uz numuru 112. Īsziņā īsi, bet pēc iespējas precīzāk jānorāda aizdomīgās personas atrašanās vieta un visa papildu informācija, kas var palīdzēt policijai ātri reaģēt un pārbaudīt personu.

Komentāri