Noziegums Imantā: Par mēģinājumu izvilkt meiteni no autobusa aiztur nepareizo cilvēku, Mixnews.lv

Noziegums Imantā: Par mēģinājumu izvilkt meiteni no autobusa aiztur nepareizo cilvēku

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 19. februārī plkst. 09:08

Policija turpina aktīvu izmeklēšanu saistībā ar kāda vīrieša mēģinājumu ar varu izvilkt mazgadīgu meiteni no maršruta autobusa, jo aizturētais vīrietis uzrādījis pārliecinošu alibi, ziņo LETA.

Kā norādīja Valsts policija (VP) preses sekretārs Toms Sadovskis, otrdien pēcpusdienā VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki pēc aculiecinieka sniegtās informācijas aizturēja 1980.gadā dzimušu vīrieti saistībā ar pagājušajā nedēļā Imantā maršruta autobusā notikušo uzmākšanos desmit gadus vecai meitenei.

Lai gan aculiecinieks vīrieti atpazina, aizturētais uzrādījis pārliecinošu alibi.

Lai arī sākotnējā operatīvā un aculiecinieka sniegtā informācija liecināja, ka aizturētais vīrietis ir pastrādājis minētās darbības pret mazgadīgu meiteni, tomēr šodien pēc vispusīgas apstākļu pārbaudes un aizturētās personas nopratināšanas policija konstatēja, ka vīrietis ar šo notikumu nav saistīts - viņš tajā brīdī atradies savā darbavietā. Līdz ar to policija turpina aktīvu notikušā izmeklēšanu un joprojām aicina atsaukties arī citus notikuma aculieciniekus. Iedzīvotāju palīdzība un jebkura sniegtā informācija var sekmēt ātrāku personas noskaidrošanu un aizturēšanu. Imantas mikrorajonā policija turpina patrulēt pastiprināti.

Jāatgādina, ka VP darbinieki piektdien saņēma informāciju, ka 12.februārī Imantā kāds vīrietis mēģinājis ar varu izvilkt mazgadīgu meiteni no maršruta autobusa. Par notikušo nekavējoties tika sākts kriminālprocess un likumsargi sāka meklēt vīrieti.

Izmeklēšanas gaitā veicot operatīvos pasākumus un pārbaudot aculiecinieku sniegto informāciju, vakar pēcpusdienā VP darbinieki aizturēja 1980.gadā dzimušu vīrieti. Aizturētais iepriekš nav tiesāts, taču ir nonācis policijas redzeslokā par ekshibicionismu.

Šī persona jau iepriekš ir pārbaudīta saistībā ar pagājušajā gadā notikušajiem seksuāla rakstura uzbrukumiem mazgadīgām meitenēm Imantas mikrorajonā, taču šī versija neapstiprinājās.

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā Imantā, Rīgā, noticis kārtējais uzbrukums skolniecei - vīrietis ar varu no autobusa centies izraut desmit gadus vecu meiteni, informēja sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv".

Autobusa maršruta numuru policija neatklāj, taču likumsargus šoreiz pārsteidza autobusa pasažieru vienaldzība. Meitene pretojusies un teikusi, ka tā nav viņas pietura, taču neviens nepiezvanīja policijai, nepalūdza šoferim piezvanīt vai nobloķēt durvis. "Tas ir bēdīgi," atzinis Rīgas rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Vienīgā, kas neizturēja un reaģēja uz vīrieša mēģinājumiem izraut no transporta meiteni, ir kāda sieviete, kura iesaistījās, un vīrietis meiteni palaida. Pagāja vēl diennakts, līdz skolnieces ģimene atnāca uz policiju un uzrakstīja iesniegumu. Uzreiz tika iesaistīti 20 operatīvie darbinieki, lai meklētu vīrieti un aculieciniekus.

Foto: Ieva Zemīte

Komentāri