VID atklāj heroīna piegādes kanālu no Krievijas uz Latviju, Mixnews.lv

VID atklāj heroīna piegādes kanālu no Krievijas uz Latviju

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 19. februārī plkst. 15:07

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas amatpersonām veicot operatīvās un procesuālās darbības, izdevās pārtraukt heroīna piegādes grupas darbību no Krievijas uz Latviju, informē VID.

Satiksmes autobusā no Krievijas uz Latviju tika aizturēta kāda sieviete, kurai izņemti 170,6 grami heroīna, bet vēlāk Rīgā uz aizdomu pamata par minētā nozieguma organizēšanu aizturēts kāds vairākkārt tiesāts vīrietis. Ierosināts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.1 panta 2.daļu un 253.1 panta 3.daļu. Viena persona apcietināta.

Veicot VID Muitas policijas pārvaldes rīcībā esošās operatīvās informācijas pārbaudi, 2.februārī tika veikta muitas kontrole kādai sievietei, kura ar satiksmes autobusu no Krievijas ieradās Latvijā.

Muitas fiziskās kontroles laikā pie personas tika atrasta noslēpta viela, kuras sastāvā saskaņā ar ekspresanalīzes testa rezultātiem ir heroīns. Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu tika sākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190¹.panta 2.daļu un 2531.panta 3.daļu.

Turpinot procesuālās darbības un operatīvos pasākumus, tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par šī nozieguma organizēšanu Rīgā tika aizturēts kāds agrāk vairākkārt tiesāts vīrietis.

Procesa gaitā izņemtajai vielai tika veikta ķīmiskā ekspertīze, un no VID Muitas laboratorijas saņemts eksperta atzinums, ka atrastā viela satur 170,6 gramus heroīna. Turpinot procesu, abu aizturēto personu dzīvesvietās tika veiktas kratīšanas.

Šā gada 5.februārī Ziemeļu rajona tiesa nozieguma organizatoram piemēroja apcietinājumu, bet otrai aizturētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pēc VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonu domām, šāds heroīna kontrabandas kanāls ir darbojies ilgāku laiku un narkotiskā viela, ko sieviete centās ievest Latvijā, bija paredzēta izplatīšanai Latvijas tirgū. Izņemtā heroīna vērtība "melnajā" tirgū ir aptuveni 10 200 eiro. Šis ir šogad lielākais VID muitas iestāžu aizturētais heroīna daudzums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, un šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Komentāri