Policija atklāj kontrabandistu grupu, kas amfetamīnu sūtīja vēstulēs, Mixnews.lv

Policija atklāj kontrabandistu grupu, kas amfetamīnu sūtīja vēstulēs

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 23. februārī plkst. 15:06

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas policija pārtraukusi organizētas amfetamīna kontrabandistu grupas darbību.

2015.gada 8.janvārī VID muitas amatpersonas ar dienesta suņa palīdzību lidostas "Rīga" muitas kontroles punktā kādā saņemtā vēstulē no Nīderlandes konstatēja baltas krāsas pulverveida vielu, kas, iespējams, bija narkotiskā vai psihotropā viela.

Par faktu ierosināts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 190.1.panta 1.daļu - par narkotiskas vai psihotropas vielas, šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu, jaunas psihoaktīvas vielas vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā.

Tika nozīmēta ķīmiskā ekspertīze atrastās vielas identificēšanai, un no VID Muitas laboratorijas tika saņemts eksperta atzinums, ka izņemtā viela satur 117,03 gramus psihotropās vielas - amfetamīna.

Pēc ekspertīzes atzinuma saņemšanas uzsāktas izmeklēšanas darbības un veikti operatīvie meklēšanas pasākumi ar mērķi noskaidrot narkotiku kontrabandā iesaistītās personas. 2015.gada 17.janvārī VID Muitas policijas pārvaldes darbinieki aizturēja sūtījuma saņēmēju - 1995.gadā dzimušu personu - brīdī, kad viņš saņēma sūtījumu Skrundas pasta nodaļā.

Turpinot izmeklēšanu, tajā pašā dienā turpat Skrundā tika aizturēta vēl viena 1998.gadā dzimusi persona, bet 20.janvārī Rīgā tika aizturēta trešā - 1992.gadā dzimusi persona, kas bija iesaistīta sūtījuma piegādē uz Latviju.

Noskaidrots, ka visām trīs aizturētajām personām ir konkrētas lomas šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, līdz ar ko kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 190.1.panta 3.daļas - par narkotiskas vai psihotropas vielas pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai jebkādā nelikumīgā veidā, ja tas izdarīts grupā. Par šādu noziegumu var piespriest brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pēc izmeklētāju domām, minētā organizētā grupa ar narkotiku kontrabandu, izmantojot pasta pakalpojumus, bija nodarbojusies jau ilgāku laiku.

Visas trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, un plašāka informācija netiek sniegta.

Komentāri