Kūlas ugunsgrēkos nodeg vairākas ēkas; sods par dedzināšanu - līdz 700 eiro, Mixnews.lv

Kūlas ugunsgrēkos nodeg vairākas ēkas; sods par dedzināšanu - līdz 700 eiro

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 16. martā plkst. 15:36

Aizvadītajās brīvdienās Latvijā reģistrēti 334 pērnās zāles jeb kūlas ugunsgrēki, kuros nodegušas arī vairākas ēkas, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

No visiem kūlas ugunsgrēkiem 179 dzēsti svētdien, 15.martā. Visvairāk kūlas ugunsgrēku šajās brīvdienās reģistrēts Latgalē - 93, tai seko Zemgale ar 75 kūlas ugunsgrēkiem, Vidzemē reģistrēti 65, Rīgā un Rīgas reģionā tie bija 57, bet Kurzemē - 44 kūlas ugunsgrēki.

VUGD skaidro, ka kūlas ugunsgrēki ir bīstami, jo to rezultātā nereti nodeg arī ēkas un īpašumi. Piemēram, sestdien Jēkabpilī, Lašu ielā, dega kūla divu hektāru platībā un no nodegšanas ugunsdzēsējiem izdevās nosargāt šķūni, kura siena aizdegās viena kvadrātmetrā platībā. Vēl sestdien Siguldā, Pīpeņu ielā, sausā zāle dega 5000 kvadrātmetru platībā un dega neapsaimniekota ēka 20 kvadrātmetru platībā, savukārt Olainē, Rīgas ielā, kūla dega viena hektāra platībā un garāža 20 kvadrātmetru platībā.

Dobeles novada Krimūnu pagastā dega kūla 500 kvadrātmetru un dārza māja 35 kvadrātmetru platībā.

Kopumā šogad Latvijā reģistrēti jau 738 kūlas ugunsgrēki. Tāpat VUGD atgādina, ka atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Tāpat atbilstoši kodeksam par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām - no 700 līdz 2900 eiro.

Savukārt saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem "Ugunsdrošības noteikumi" zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šās prasības pārkāpšanu VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Komentāri