Bieži sūdzas KNAB par maksātnespējas administratoru korupciju, policijā izmeklē vien pāris gadījumus, Mixnews.lv

Bieži sūdzas KNAB par maksātnespējas administratoru korupciju, policijā izmeklē vien pāris gadījumus

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 17. februārī plkst. 13:55

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) nereti adresēti personu iesniegumi par maksātnespējas administratoriem, kuri par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu pieprasa neatļautu mantisku labumu, lai gan pērn Valsts policijas (VP) lietvedībā bija tikai pāris kriminālprocesi par neatļautu labumu pieņemšanu, ziņo LETA.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijā otrdien analizēs koruptīvos noziegumus privātajā sektorā, liecina apakškomisijas darba kārtība. Apakškomisijas vadītājs Aleksejs Loskutovs (V) aģentūrai LETA teica, ka komisijas locekļi ar Iekšlietu un Tieslietu ministriju, Ģenerālprokuratūras, KNAB pārstāvjiem analizēs šo noziegumu problēmas un to iespējamos risinājumus.

Pirms apakškomisijas sēdes KNAB un prokuratūras atsūtītā informācija par korupciju privātajā sektorā ir visai skopa.

Tā aģentūras LETA rīcībā esošā KNAB atbildē apakškomisijai teikts, ka biroja kompetencē nemaz neietilpstot izmeklēt neatļautu labumu pieņemšanu un komerciālu uzpirkšanu, taču birojs aktīvi sadarbojas ar VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, kurai tiek nodota informācija par koruptīviem noziegumiem privātajā sektorā.

KNAB gan nereti tiekot adresēti fizisku un juridisku personu iesniegumi par neatļautu labumu pieņemšanu un komerciālu uzpirkšanu, taču šādus iesniegumus pārsūta Valsts policijai. "Galvenokārt personas savos iesniegumos minējušas maksātnespējas administratorus, kuri par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu pieprasa neatļautu mantisku labumu," norādījis KNAB.

Savukārt prokuratūra aģentūras LETA rīcībā esošajā vēstulē apakškomisijai minējusi, ka statistikas dati par neatļautu labumu pieņemšanu un komerciālu uzpirkšanu tiek apkopoti kopā ar tādiem noziegumiem kā, piemēram, uzņēmējdarbība bez reģistrēšanas un bez atļaujas, negodīga konkurence un tamlīdzīgi noziegumi.

No prokuratūrai pieejamās informācijas izriet, ka pagājušā gadā par šādiem noziegumiem uzsākti 27 kriminālprocesi, bet tiesai nodotas 32 lietas.

Saskaņā ar Tiesu informācijas un Kriminālprocesa informācijas sistēmās ievadīto informāciju kopumā dažādu instanču lietvedībā bijuši 14 kriminālprocesi par neatļauta labuma pieņemšanu. Savukārt laikā no 2010. līdz 2012.gadam tiesu instancēs par šo noziegumu bijuši tikai divi kriminālprocesi.

Kriminālprocesa informācijas sistēmā ievietotā informācija liecina, ka VP lietvedībā pagājušā gadā bija tikai trīs kriminālprocesi par neatļautu labumu pieņemšanu.

Foto: no vietnes pattayadailynews.com, monitorpl.com

Komentāri