Policija joprojām meklē no Olaines cietuma izbēgušo noziedznieku (FOTO), Mixnews.lv

Policija joprojām meklē no Olaines cietuma izbēgušo noziedznieku (FOTO)

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 30. martā plkst. 15:42

Ieslodzījuma vietu pārvaldei (IeVP) joprojām nav izdevies atrast pagājušajā piektdienā no Olaines cietuma slēgtās nodaļas aizbēgušo Sergeju Jeļisejevu.

IeVP vadītāja Ilona Spure LTV apstiprināja, ka izbēgušais vēl tiek meklēts un piebilda, ka aizbēgušais Latvijas teritoriju neesot pametis, līdz ar to tuvākajā laikā viņu arī izdosies atrast.

Tieslietu ministrijā, komentējot šo notikumu, aģentūrai LETA norādīja, ka IeVP pašreiz veic izmeklēšanu un tajā tiks noskaidroti visi notiesātā izbēgšanas apstākļi, tostarp arī tas, kā pie notiesātā nonāca instrumenti restu pārzāģēšanai.

Tāpat ministrija pēdējos gados vairākkārt ir vērsusi valdības uzmanību uz ieslodzījuma vietu novecojošo infrastruktūru un tās stāvokli, tostarp Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijā, kuru Ministru kabinets apstiprināja 2013.gada 12.februārī. Šajā koncepcijā tika virzīts risinājums, ka Latvijā nepieciešami jauni cietumi, kuros iespējams nodrošināt ne tikai notiesāto resocializāciju, bet arī sabiedrības drošību, tostarp drošu ieslodzījuma vietu infrastruktūru.

Likumsargi pārbaudījuši vairākas adreses, taču viņa atrašanās tajās nav apstiprinājusies, iepriekš pastāstīja IeVP.

Tāpat IeVP turpina dienesta pārbaudē skaidrot bēgšanas apstākļus, taču neviena amatpersona uz izmeklēšanas laiku šobrīd no amata nav atstādināta. Izmeklēšana tiek veikta arī kriminālprocesā par bēgšanu.

IeVP lūdz sabiedrības palīdzību notiesātā meklēšanā un par jebkuru informāciju lūdz ziņot Valsts policijai pa tālruni 112, 110 vai 29 425 235.

Jāatgādina, ka 20.martā, plkst.3.10 no cietuma aizbēdzis agrāk astoņas reizes tiesātais 1990.gadā dzimušais Sergejs Jeļisejevs.

Notiesātais ir 180 centimetrus garš, kalsns un ļoti īsiem matiem. Vīrietis bija ģērbies tumšā sporta jakā un tumšās biksēs. Īpašas pazīmes - labi pamanāma kreisās auss trauma.

Notiesātajam nav personu apliecinoša dokumenta, un viņš ir bez jebkādiem iztikas līdzekļiem. Jeļisejevs no cietuma izbēdzis, pārzāģējot loga restes.

Foto: IeVP

Komentāri