Rīgā par ķīlniekiem sagrābj kazahu ģimeni, Mixnews.lv

Rīgā par ķīlniekiem sagrābj kazahu ģimeni

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 9. aprīlī plkst. 13:50

Rīgā martā Valsts policija aizturējusi četrus Kazahstānas pilsoņus, kuri par ķīlniekiem bija sagrābuši kazahu ģimeni. Noziedznieku mērķis bijis iegūt ķīlnieces tēvam Almati pilsētā piederošu nekustamo īpašumu 400 000 ASV dolāru vērtībā, paziņojumā presei raksta Valsts policija.

Marta sākumā Valsts policija saņēma informāciju, ka vairākas personas ir sagrābušas par ķīlniekiem Kazahstānas pilsoņu ģimeni, kas jau ilgāku laiku dzīvoja Latvijā, - tēvu, māti, kā arī viņu astoņus un sešus gadus vecās meitas. Ķīlnieki turēti kādā dzīvoklī Rīgā, tomēr precīza viņu atrašanās vieta izmeklētājiem tobrīd vēl nebija zināma.

Par ķīlnieku atbrīvošanu nolaupītāji pieprasīja cietušās tēvam, Kazahstānas pilsonim, pārreģistrēt uz noziedznieku norādītās personas vārda viņam piederošo nekustamo īpašumu Kazahstānā, Almati pilsētā, kura kopējā vērtība ir ap 400 000 ASV dolāru. Paši ķīlnieki ar nolaupītājiem savstarpēji nav bijuši pazīstami.

Pēc iegūtajām ziņām policija nozieguma izmeklēšanai piesaistīja vairākas kriminālpolicijas struktūras. Policijai izdevās noskaidrot, ka ķīlnieki tiek turēti savā dzīvesvietā - dzīvoklī Dignājas ielā. Izmeklētāji noskaidroja, ka, izņemot cietušos, dzīvoklī uzturas arī divi līdz četri ķīlnieku sagrābēji.

Izvērtējot iegūto informāciju un konstatējot, ka var pastāvēt reāls vairāku cilvēku dzīvības apdraudējums, policijā pieņemts lēmums par dzīvokļa ieņemšanu ar spēku. Ap pulksten pieciem rītā VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega" sāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju.

Dzīvoklī, izņemot cietušos, atradās divi organizētās grupas dalībnieki - 1985. un 1990.gadā dzimuši vīrieši, kuri nekavējoties tika aizturēti. Ķīlnieki atbrīvošanas operācijas laikā necieta.

Tajā pašā dienā policija aizturēja arī pārējos divus organizētās grupas dalībniekus - 1966. un 1968.gadā dzimušus vīriešus. Visi aizturētie ir Kazahstānas pilsoņi.

Par šo noziegumu policijā sākti kriminālprocesi par nelikumīgu brīvības atņemšanu organizētā grupā un par izspiešanu organizētā grupā, ja tā izdarīta, pielietojot draudus. Pašlaik visi aizturētie ir apcietināti.

Komentāri