Vīrietim par aicinājumu Latviju pievienot Krievijai draud trīs gadu cietumsods, Mixnews.lv

Vīrietim par aicinājumu Latviju pievienot Krievijai draud trīs gadu cietumsods

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 23. aprīlī plkst. 13:33

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību kādam Latvijas iedzīvotājam saistībā ar tīmekļa vietnē "www.avaaz.org" publicēto petīciju, kurā pausts aicinājums parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai, ziņo LETA.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka pastāstīja, ka vīrietim apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, ar piespiedu darbu vai naudas sodu.

Lietu izmeklēja Drošības policija, kura iepriekš norādīja, ka vīrietis nav neviens no sabiedrībā zināmajiem Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem Latvijā.

Šis kriminālprocess tika sākts 2014.gada 17.martā. Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika identificēta persona, kura publicēja minēto petīciju un nopratināšanas laikā arī atzina šo faktu.

Vienlaikus eksperti secināja, ka petīcijas autors apzinās savas darbības kaitīgās sekas un tās teksts ir kvalificējams kā publisks aicinājums likvidēt Latvijas valstisko neatkarību ar nolūku iekļaut Latviju citas valsts, proti, Krievijas, sastāvā.

Petīcija ASV reģistrētajā tīmekļa vietnē "www.avaaz.org" tika ievietota pērn martā. Tās autori gan pēdējā rindkopā tika pauduši, ka šim uzsaukumam nav nekādas nozīmes un tas vērtējams kā joks. Tomēr petīcija bija aktīva, un kopš pagājušā gada 8.marta tai paudušas atbalstu ap 6500 personām.

DP šogad 25.februārī aizturēja Latvijas iedzīvotāju, kā arī veica kratīšanu piecos objektos, kur tika izņemta datortehnika un elektroniskie datu nesēji.

Aizturētā persona tika identificēta, neraugoties uz to, ka savas aktivitātes izvērsa ārpus Latvijas reģistrētā tīmekļa vietnē.

Petīciju portālā ievietojis kāds Maksims no Latvijas, kurš rakstījis - ja Latvija atkal nokļūs Krievijas sastāvā, tad pavēršoties milzīgas attīstības perspektīvas, kas būšot "daudz lielākas" nekā pašreiz Eiropas Savienībā. Algu, pensiju un pabalstu līmenis kļūs dzīvošanai daudz labvēlīgāks, solījis petīcijas autors.

Komentāri