Ārkārtas situācija Daugavgrīvas cietumā: Ieslodzītie izsit logus un izdemolē kameras, Mixnews.lv

Ārkārtas situācija Daugavgrīvas cietumā: Ieslodzītie izsit logus un izdemolē kameras

фото

Kriminālziņas | 2015. gada 27. aprīlī plkst. 10:13

Daugavgrīvas cietuma Daugavpils nodaļā pagājušā nedēļā 12 kameru ieslodzītie sarīkojuši masu nekārtības, taču cietušo nav, informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Pagājušās piektdienas vakarā 12 kameru notiesātie, izrādot neapmierinātību ar izremontētajām kamerām un ieliktajiem jaunajiem logiem, tās izdemolēja, izsitot logus, sabojājot kameru apgaismojumu un inventāru.

Neapmierinātības iemels bija tieši šie jaunie logi, kuri nav atverami, un liedz iespēju notiesātajiem saņemt nelegālus pārmetienus, zīmītes un citus ieslodzījuma vietā aizliegtus priekšmetus un vielas. Neatveramie logi liedz arī iespēju notiesātajiem sazināties savā starpā starp kamerām.

Lai novērtu masu nekārtības, tika izsludināta vispārējā Daugavgrīvas cietuma personāla pulcēšanās un veiktas pārrunas ar ieslodzītajiem, kā rezultātā situācija tika stabilizēta.

IeVP paskaidroja, ka nekārtībās bija iesaistīti 40 ieslodzītie. IeVP patlaban skaidro, kurš bija nekārtību organizētājs. Tāpat tiek aprēķināti zaudējumi un veikti nepieciešamie pasākumi, lai likvidētu nekārtību sekas.

No plašākiem komentāriem pārvaldē pagaidām atturējās.

Saistībā ar notikušo IeVP sākts kriminālprocess par īpašuma bojāšanu, zaudējumu nodarīšanu un par kūdīšanu uz masu nekārtībām.

Komentāri