"Daimler" lietā uzrāda apsūdzību Zviedrijas un Latvijas pilsonim Raimondam Krastiņam, Mixnews.lv

"Daimler" lietā uzrāda apsūdzību Zviedrijas un Latvijas pilsonim Raimondam Krastiņam

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 18. februārī plkst. 18:14

Ģenerālprokuratūra Vācijas autobūves koncerna "Daimler" kukuļošanas lietā uzrādījusi apsūdzību Zviedrijas un Latvijas pilsonim Raimondam Krastiņam, kurš ir sens paziņa citam šajā lietā apsūdzētajam bijušajam SIA "Rīgas satiksme" (RS) padomes priekšsēdētāja vietniekam Leonardam Tenim, ziņo LETA.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne aģentūrai LETA pastāstīja, ka Zviedrijā reģistrēta uzņēmuma direktoram Krastiņam apsūdzība uzrādīta par to, ka viņš atbalstīja kukuļa izspiešanu un kukuļa pieņemšanu lielā apmērā. Tāpat viņam apsūdzība uzrādīta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu lielā apmērā legalizēšanas atbalstīšanu.

Pēc prokuratūras domām, Krastiņš atbalstījis kukuļa izspiešanu no "Daimler AG" grupas uzņēmuma "Evo Bus", bet atbalstīja kukuļa pieņemšanu no citiem autobusu un trolejbusu ražotājiem - "Ikarus Special Coach Factory Ltd.", "Neoplan Polska" (pašreizējais "Solaris Bus&Coach") un "Ganz Transelektro Traction Electrics". Tā, piemēram, "Evo Bus" epizodē kukuļi figurē aptuveni pusotra miljona latu apmērā.

Citu informāciju prokuratūra pagaidām neatklāj.

Pagaidām prokuratūra uzrādījusi apsūdzību diviem no septiņiem šajā lietā iesaistītajiem - Krastiņam un Tenim. Iepriekš jau izskanēja, ka pārējie lietā iesaistītie ir Agris Koroševskis, Sergejs Zambergs, Vita un Armands Zeihmaņi un Raimonds Krūmiņš.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka Krastiņš iepriekš bijis līdzīpašnieks Tenim daļēji piederošajai SIA "Viesnīca Vita". Šim uzņēmumam pieder kūrorts "Simader" Austrijā. Viesnīcas līdzīpašniece ir Zeihmane. Zambergs un Koroševskis tiek raksturoti kā iespējamie naudas atmazgātāji, vēsta Latvijas Radio.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka Tenim apsūdzība uzrādīta par atkārtotu kukuļņemšanu lielā apmērā un kukuļa izspiešanu. Kukuļi, pēc prokuratūras domām, ņemti ne tikai no "Daimler AG" grupas uzņēmuma "Evo Bus", bet arī no citiem autobusu un trolejbusu ražotājiem - "Ikarus Special Coach Factory Ltd.", "Neoplan Polska" (pašreizējais "Solaris Bus&Coach") un "Ganz Transelektro Traction Electrics".

Tāpat Tenim uzrādīta apsūdzība par to, ka viņš uzkūdīja uz kukuļdošanu Lielbritānijas uzņēmuma "De La Rue" pārstāvi, starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos. Bijusī amatpersona arī, pēc prokuratūras domām, ir atbildīga par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu atkārtoti personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Teņa epizodē kukuļošana notikusi dažādās valūtās, un kopējo kukuļu summu prokuratūra pagaidām neizpauž, taču atklāj, ka, piemēram, no "Evo Bus" pieņemti kukuļi 1 0 92 000 latu apmērā.

Pagaidām arī nav zināms, kad lietu varētu nodot tiesai.

Foto: no vietnēm br.de

Komentāri