Krāpšanas mēģinājums: Autoskolas īpašnieks CSDD mēģina kārtot eksāmenu citas personas vietā, Mixnews.lv

Krāpšanas mēģinājums: Autoskolas īpašnieks CSDD mēģina kārtot eksāmenu citas personas vietā (5)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 19. februārī plkst. 12:15

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Rīgas nodaļā šā gada februārī notika bezprecedenta gadījums - vadītāja teorētisko eksāmenu citas personas vietā mēģināja kārtot autoskolas instruktors, ziņo "Nozare.lv"

CSDD viltvārdi atmaskoja, un viņam atņemta instruktora licence.

Direkcijā skaidro, ka viltus pretendentam, ierodoties uz eksāmenu, CSDD darbiniekiem radās aizdomas, ka personu apliecinošo dokumenta uzrādītājs nav to patiesais īpašnieks. Uz pirmajiem kontroles jautājumiem viltvārdis bija iemācījies pareizās atbildes, tādēļ pie eksāmena viņš tika pielaists. Pēc pārbaudījuma uz aizdomu pamata CSDD darbinieki turpināja personas datu pārbaudi, kurā viltvārdis vairs nespēja atbildēt uz padziļinātiem kontroljautājumiem - piemēram, nezināja bērnu skaitu, vārdus un vecumu.

CSDD darbinieki, turpinot izmeklēt šo gadījumu, atklāja, ka viltvārdis ir ne vien autoskolas instruktors un pasniedzējs, bet arī tās īpašnieks. Šī lieta tika izskatīta CSDD transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdē, kura pieņēma lēmumu par instruktora un pasniedzēja licences atņemšanu.

CSDD kvalifikācijas daļas priekšnieks Juris Teteris skaidro, ka ir bijuši gadījumi, ka eksāmenu cita vietā mēģina kārtot brāļi, māsas vai izskata ziņā līdzīgas personas, bet vēl nekad uz eksāmenu cita vietā nebija ieradies autoskolas pasniedzējs.

Šā gada trijās transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisijas sēdēs, kurās konstatētie pārkāpumi ir saistīti ar mācību procesa organizēšanu un nodarbību norisi, ir izteikti brīdinājumi divām autoskolām. Savukārt autoskolai SIA "RealProff", kurai tika konstatēts, ka pasniedzējs veicis labojumus mācību žurnālā saistībā ar nodarbību apmeklējumu, apturēta darbība uz sešiem mēnešiem.

Rūpējoties par atbilstošu topošo autovadītāju sagatavošanu un apmācības procesa nodrošināšanu saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 13.aprīļa noteikumiem, CSDD īsteno vairākus pasākumus, lai novērstu un nepieļautu autoskolu nekvalitatīvu un nelikumīgu darbu.

Kopumā 2012.gadā komisija ir lēmusi vienai autoskolai atņemt tiesības veikt apmācību, vienai skolai darbība tika apturēta uz pusgadu, bet četrām - uz vienu vai trim mēnešiem. Komisija pieņēmusi lēmumus izteikt brīdinājumus deviņām autoskolām, ar piebildi - ja pārkāpumi atkārtosies, tiks izskatīts jautājums par mācību karšu darbības apturēšanu vai anulēšanu.

Tipiskākie autoskolu pārkāpumi līdz šim ir bijuši saistīti ar apmeklējuma uzskaiti un to, ka noteiktās teorētiskās apmācības reāli dzīvē nemaz nenotiek.

Foto: toms.ir.lv, 7bloggers.ru, saitvoprosov.ru

Komentāri 5
Centispirms 2 gadiem
Diezgan apsurda situācija iekš tā CSDD kantora https://bkategorija.com/
1
Veronikapirms 2 gadiem
Visforšākā autoskola http://autoskola-eksperts.com/, ļoti palīdzēja man tikt pie ilgi gaidītajām tiesībām!
1
Kristapspirms 2 gadiem
Dzirdēju, ka CSDD plāno pieņemt pamatīgas izmaiņās, kas sadārdzinās tiesību iegūšanu, tāpēc iesaku nekavēties, un nokārtot visu jau šovasar http://autoskola-eksperts.com/
1