Daugavpils mēra vietnieks Širjakovs paliek apcietinājumā, Mixnews.lv

Daugavpils mēra vietnieks Širjakovs paliek apcietinājumā

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 19. februārī plkst. 14:33

Rīgas apgabaltiesa šodien atstāja negrozītu Rīgas rajona tiesas 3.februāra lēmumu, ar kuru Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanas krimināllietā aizdomās turētajam Daugavpils mēra vietniekam Vjačeslavam Širjakovam kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums, ziņo LETA.

Kā informēja Širjakova advokāts Dainis Lūsis, šodien pieņemtais apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams, tādējādi Širjakovam būs jāpaliek apcietinājumā vēl aptuveni līdz aprīļa sākumam, ja vien Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs neizlems grozīt viņa drošības līdzekli ātrāk.

Lūsis apstiprināja, ka šodien tiesas sēdē lūdzis atbrīvot Širjakovu pret drošības naudu, tomēr tiesa lēmusi citādi. Uz jautājumu, vai Širjakovs sadarbojas ar izmeklētājiem, Lūsis atbildēja, ka klients pilnā apmērā izmanto visas tiesības, kas viņam likumā ir paredzētas.

Šodien Rīgas apgabaltiesa pārskatīs arī Rīgas rajona tiesas 3.februāra lēmumu par šai pašā lietā aizdomās turētā uzņēmēja Jāņa Sprinovska apcietināšanu. Pārsūdzēts ir arī lēmums par uzņēmēja Ginta Sorokina apcietināšanu, taču šī sūdzība apgabaltiesā tiks izskatīta vien 25.februārī.

Kā ziņoja portāls Mixnews, KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu saistībā ar "Daugavpils siltumtīklu" īstenotajiem projektiem.

Neminot vārdus un uzvārdus, KNAB atklājis, ka divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas šajā kriminālprocesā atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, divi uzņēmēji - par aizdomās turētajiem kukuļdošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl divi uzņēmēji tiek turēti aizdomās par starpniecību kukuļošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

3.februārī ar tiesas lēmumu apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots diviem uzņēmējiem un vienai Daugavpils pašvaldības amatpersonai. Vēl trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā otrai Daugavpils pašvaldības amatpersonai - arī aizliegums pildīt savus pienākumus.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, šajā lietā aizdomās turētie ir Širjakovs, Sprinovskis, Sorokins un no amata pienākumu pildīšanas atbrīvotais "Daugavpils siltumtīklu" valdes loceklis Māris Laudiņš, kurš gan tagad iecelts par uzņēmuma galveno enerģētiķi.

Izmeklētāju iegūtā informācija liecina, ka kukulis ne mazāk kā 120 000 eiro (84 000 latu) apmērā nodots par pašvaldības amatpersonu pieņemtajiem labvēlīgajiem lēmumiem kāda komersanta interesēs. Pēc kukuļa nodošanas kukuļošanā iesaistītās personas 1.februārī aizturētas.

Foto: plovdiv-online.com, mixnews.lv

Komentāri