VID liedz ievest Latvijā 141 tūkstoti kontrabandas cigaretes , Mixnews.lv

VID liedz ievest Latvijā 141 tūkstoti kontrabandas cigaretes

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 19. februārī plkst. 15:09

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz austrumu robežas, liedza nelegāli ievest Latvijā 141 500 dažādu marku cigaretes ar Baltkrievijas un Krievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Cigaretes bija noslēptas dažādās automašīnu konstrukcijās, kravas vilciena vagonā zem akmeņogļu slāņa, kā arī transportlīdzekļu vadītāju un pasažieru personīgajās mantās un zem virsdrēbēm, aģentūru LETA informēja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

фото

Piektdien, 15.februārī, Pāternieku muitas kontroles punktā veicot muitas kontroli kādai vieglajai automašīnai, VID muitas amatpersonas atklāja, ka automašīnas sliekšņos, bagāžas nodalījumā, zem rezerves riteņa, aizmugurējā sēdeklī un metāla konstrukcijās aiz aizmugurējā sēdekļa atrodas cigaretes. Pārbaudē tika izņemtas 59 840 "NZ" un "Minsk" markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Savukārt Silenes muitas kontroles punktā muitas amatpersonas konstatēja, ka kādas vieglās automašīnas bagāžas nodalījuma sienās zem apšuvuma ir noslēptas 1520 "Magnat" markas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Tajā pašā dienā Indras muitas kontroles punktā VID muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, veicot kravas vilciena padziļinātu muitas kontroli, atklāja, ka pusvagonā zem akmeņogļu slāņa atrodas septiņas kastes, kas iepakotas melnos polietilēna maisos. Kastēs atradās 70 000 "NZ" markas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Par konstatēto pārkāpumu sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, noformēts akts par bezīpašnieka precēm un izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā.

фото

Savukārt sestdien, 16.februārī, Terehovas muitas kontroles punktā muitas kontrolē divu kravas automašīnu kabīnēs un vadītāju personīgajās mantās tika atrastas nedeklarētas 1600 cigaretes "Bayron", "Winston" un "Marlboro" ar Krievijas akcīzes nodokļa markām. Tāpat, veicot kādas vieglās automašīnas kontroli, konstatēts, ka tās pasažiere zem virsdrēbēm noslēpusi 1340 "Bayron" un "More" marku cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām. Pāternieku muitas kontroles punktā muitas amatpersonas atklāja, ka kādas ceļotājas somā un zem apģērba ir noslēpti 6000 cigarešu "Minsk" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

фото

Svētdien, 17.februārī, Terehovas muitas kontroles punktā muitas amatpersonas, veicot muitas kontroli kādai kravas automašīnai, konstatēja, ka automašīnas kabīnē esošajā personīgās lietošanas produktu saldējamā kamerā atrodas nedeklarētas 1200 "L&M" markas cigaretes ar Krievijas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatētajiem pārkāpumiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas muitas teritorijā, noslēpjot šīs preces no kontroles vai tās nedeklarējot. Izņemtās cigaretes novietotas muitas kontroles punktu aizturēto preču noliktavās, automašīna - aizturēto automašīnu stāvlaukumā līdz lietas izskatīšanai.

Komentāri