Atkal nenotiek tiesas sēde Štālberga prasībā pret "Lattelecom" un Vaškevicu , Mixnews.lv

Atkal nenotiek tiesas sēde Štālberga prasībā pret "Lattelecom" un Vaškevicu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 20. februārī plkst. 17:35

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā notiek tiesvedība, kur ar prasību pret atstādināto Finanšu ministrijas ierēdni Vladimiru Vaškeviču un SIA "Lattelecom" par goda un cieņas aizskarošu ziņu atsaukšanu vērsies par naudas izspiešanu no uzņēmējas Ināras Vilkastes apsūdzētais uzņēmējs Raimonds Štālbergs, ziņo LETA.

Kā informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite, Štālbergs prasību pret "Lattelecom" un Vaškevicu cēlis par goda un cieņas aizskarošu ziņu atsaukšanu. Šī ziņa 2007.gada 6.augustā tika pārpublicēta portālā "www.apollo.lv", kas tolaik vēl piederēja "Lattelecom".

Kā paskaidroja Bite, ziņa tika pārpublicēta no laikraksta "Telegraf", pie tam ar atsauci uz citas personas laikrakstam sniegtu informāciju, tāpēc "Lattelecom" prasību pret sevi neatzīst par pamatotu.

Informācija portāla "apollo.lv" arhīvā liecina, ka Štālbergs vērsies tiesā par ziņu, kurā portāls atsaucies uz Vaškeviča teikto intervijā "Telegraf", kurā viņš atklāja, ka Štālbergs, kas apsūdzēts par naudas izspiešanu no viņa sievas Vilkastes, ir prasījis viņai arī 500 000 latu, apgalvojot, ka tie paredzēti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, lai "viss būtu kārtībā".

Lieta tiesā bija jāizskata šodien, tomēr tā tika noņemta no izskatīšanas tiesneses slimības dēļ. Tiesvedība šajā lietā sākās jau 2010.gadā, bet vēl nav notikusi neviena sēde.

Par naudas izspiešanu no Vilkastes Štālbergu pērn 8.novembrī atzina par vainīgu pēc visiem četriem apsūdzības pantiem, piemērojot brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju. Tiesa arī nolēma piedzīt no Štālberga par labu Vilkastei 1,098 miljonus latu.

Šīs lietas izskatīšanai kopumā tika nozīmētas vairāk nekā 100 slēgtas tiesas sēdes. Savu pēdējo vārdu Štālbergs pabeidza teikt pirmdien, bet pēc tam tiesa devās uz apspriežu telpu taisīt spriedumu.

Tiesas debatēs prokurors Salvis Skaistais lūdzis apsūdzētajam piespriest septiņu gadu un 11 mēnešu cietumsodu. Turpretim pats Štālbergs iepriekš norādīja, ka savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzīst, taču uzskata, ka šajā valstī var notiesāt ikvienu.

Štālberga kriminālprocess tiesā nonāca 2007.gada vasarā. Prokuratūra viņam cēla apsūdzību par 7,7 miljonu eiro (5,27 miljonu latu) izspiešanu no Vilkastes, kā arī par draudēšanu viņai ar vardarbību, apkaunojošu ziņu izplatīšanu un līguma nolaupīšanu "SEB bankai". Līdz ar to cietušā statuss lietā piemērots ne tikai Vilkastei, bet arī bankai.

Štālbergu likumsargi aizturēja 2006.gada 15.novembrī. Sākotnēji tiesa uzņēmējam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet pēc tam pret 100 000 latu drošības naudu viņš no cietuma tika izlaists. Vēlāk citas lietas izmeklēšanas gaitā - par Vaškeviča apdraudējumu - Štālbergs atkal nonāca apcietinājumā, bet pēc tam - atkal tika atbrīvots.

Kā liecina apsūdzība, Štālbergs pie pirmstiesas izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotiem apstākļiem, mantkārības un personīgu motīvu vadīts, nolēmis izdarīt izspiešanu - pieprasīt Vilkastei bez jebkāda tiesiska pamata izmaksāt viņam naudu, draudot cietušajai ar apkaunojošu ziņu izplatīšanu, ja šīs prasības netiks izpildītas.

Foto: ibnlive.in.com, belmarket.by

Komentāri