Pērn Rīgas pašvaldības policisti aizturējuši vairāk pārkāpēju, Mixnews.lv

Pērn Rīgas pašvaldības policisti aizturējuši vairāk pārkāpēju

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 21. februārī plkst. 17:07

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) apkalpoto izsaukumu skaits pērn būtiski nav mainījies, taču aizturēto personu skaits salīdzinājumā ar 2011.gadu ir pieaudzis par 33,7%, šodien Rīgas domes deputātiem pastāstīja policijas priekšnieks Jānis Geduševs, ziņo LETA.

Par dažādu pārkāpumu izdarīšanu pērn aizturētas 13 966 personas, tai skaitā 2187 personas aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un 453 meklēšanā izsludinātas personas. No aizturētajām meklēšanā esošajām personām 27 bija nepilngadīgas.

108 personas aizturētas sabiedriskajā transportā, kopā ar pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kontrolieriem veicot reidus. Kopumā no sabiedriskajā transportā aizturētajām personām 84 bija izsludinātas meklēšanā.

Par dažāda rakstura pārkāpumiem aizturēti 689 nepilngadīgie, bet kopumā reģistrēti 1909 administratīvie pārkāpumi, kurus pastrādājuši nepilngadīgie. Lielākā daļa jeb 55,4% pārkāpumu bija saistīti ar smēķēšanu, bet 17,8% - ar alkohola lietošanu un atrašanos alkohola reibumā.

Vienlaikus palielinājies RPP mācību iestādēs organizēto izglītojošo pasākumu skaits - policisti nodrošinājuši sabiedrisko kārtību pie 132 Rīgas izglītības iestādēm un organizējuši 129 pasākumus skolās, kuru laikā bērni un jaunieši informēti par drošības jautājumiem, tiesību un pienākumu izpratni, kā arī sabiedriskās kārtības noteikumiem.

Rīgas Pašvaldības policija pērn apkalpojusi 50 510 iedzīvotāju izsaukumus jeb vidēji 139 izsaukumus diennaktī. Policijā saņemti 9379 personu iesniegumi, no kuriem biežākās sūdzības, kā ierasts, bijušas par trokšņošanu un par kaimiņu un ģimenes konfliktiem. Pieaudzis tādu gadījumu skaits, kad rīdzinieki lūguši apsekot kādu teritoriju.

Pērn videokamerā Rīgā fiksēts 2421 pārkāpums jeb par 19% vairāk nekā 2011.gadā. Pērn videokamerās fiksēta 381 konfliktsituācija, 266 gadījumi, kad sabiedriskā vietā tiek lietoti alkoholiskie dzērieni, bet 158 gadījumos fiksēta dabisko vajadzību nokārtošana neatļautā vietā. Tiesībsargājošām iestādēm izsniegti 129 videoieraksti.

Geduševa vērtējumā 2012.gads policijā ir vērtējams kā izaugsmes un kvalitātes gads, kura laikā apmācīti un pieņemti darbā 102 darbinieki. Iezīmējot 2013.gada prioritātes, tiek plānoti darbi pilsētvides drošības uzlabošanā - paredzēts pilnveidot pilsētas Videonovērošanas centra darbību, veicot tehniski novecojušo kameru nomaiņu un paplašinot videonovērošanas lauku ar papildus izvietotām videokamerām. Darbs iesācies arī pie glābšanas posteņu izveides jaunizveidotajās pludmales zonās pilsētā.

Foto: publicitātes foto, unity.lv

Komentāri