Gaidāmo eiro ieviešanu sāk izmantot arī krāpnieki , Mixnews.lv

Gaidāmo eiro ieviešanu sāk izmantot arī krāpnieki

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 28. februārī plkst. 12:33

Gaidāmo eiro ieviešanu pamanās izmanto arī krāpnieki, kuri, uzdodoties par socioloģisko aptauju veicējiem, noskaidro, cik mājās ir lieli naudas uzkrājumi. Tā ir viena no tendencēm, kas saistīta ar ekonomiskajiem noziegumiem, šorīt ziņo Latvijas radio.

To, cik cilvēki mēdz būt atklāti un otram var izstāstīt, kas atrodas viņa somā vai makā, raido žurnāliste pārliecinājusies , intervējot kādu kundzi. Viņa pastāsta, ka somā nēsā arī maksājumu kartes kodu. "Tikai nedaudz vēlāk, kad saruna jau beigusies, viņai ienāk prātā pajautāt, vai tiešām esmu no radio," reportāžā stāsta žurnāliste Inga Ozola.

Iespējams, tikpat vienkārši notiek kaitnieciskas darbības ar mērķi izkrāpt naudas līdzekļus. Lūk, neliels sarunas fragments (balss ir mainīta sievietes drošības nolūkos): "- Kā jūs rīkojaties? Kur jums kods atrodas? - Kods galvā, bet ir arī somiņā. Ir jau arī tā. – Makā gluži nav? – Makā nav. Ja maku paņem, tad ir viss. - Uz kartes arī neesat uzrakstījusi? – Nē! Kaut kur ir!"

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga min ne vienu vien krāpšanas gadījumu, kad cilvēki uzdodas, piemēram, par sociālajiem darbiniekiem, ierodas pie vecāka gada gājuma cilvēkiem mājās un tos apkrāpj. Gaidāmā eiro ieviešana radījusi vēl vienu krāpšanas veidu.

"Ir tādi gadījumi, kad krāpnieki ierodas pie sirmgalvjiem, viņiem iegalvo, ka, mainoties naudai, tiek veikta socioloģiskā aptauja, cik lielus skaidras naudas uzkrājumus cilvēks glabā savās mājās. Cilvēki dodas pie saviem grāmatu plauktiem vai citur, kur glabājas nauda. Tad nauda tiek paņemta, pa visiem kopā saskaitīta," stāsta Šteinberga.

Tas ir viens mirklis, kad tiek novērsta apkrāptā cilvēka uzmanība un nauda jau ir nozagta. Šteinberga uzsver, ka katra situācija, kas saistīta ar pārmaiņām, var radīt jaunus krāpšanas veidus, tāpēc cilvēkiem jābūt uzmanīgiem: "Vienmēr būs cilvēki, kas to izmantos ļaunprātīgi. Izmantojot cilvēku apjukumu, neziņu, nekompetenci, kā kaut kādās situācijās rīkoties. Viņi izmantos. Jābūt vienkārši gataviem."

Policijas vecākā speciāliste skaidro, ka sociālie darbinieki vienmēr brīdina par savu ierašanos iepriekš, ja vien tas nav ārkārtas gadījums, turklāt šādiem darbiniekiem ir jābūt personu apliecinošam dokumentam ar fotogrāfiju, kas identificē darba vietu.

Krāpšanās ar finanšu līdzekļiem ir smags noziegums, par ko var piemērot brīvības atņemšanu uz desmit gadiem. Februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknis kriminālvajāšanā nodeva krimināllietu par kādu krāpnieci, kura, izmantojot cilvēku uzticēšanos sludinājumu portālos, izkrāpusi ievērojamas naudas summas vairākām personām visā Latvijas teritorijā. Krāpnieciskās darbības veiktas, solot pārdot kažokādas, citus apģērbus un aksesuārus, minot, ka sakarā ar veikala slēgšanu notiek izpārdošana. Pircēji naudu par solīto mantu ieskaitījuši šīs sievietes kontā, bet solītās preces pasta sūtījumā tā arī nav saņēmuši.

Foto: no vietnes umcnewchurchstarts.org

Komentāri