Atsāks izmeklēt Lindermana iepriekšējās partijas reģistrēšanas likumību, Mixnews.lv

Atsāks izmeklēt Lindermana iepriekšējās partijas reģistrēšanas likumību

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 28. februārī plkst. 17:16

Ģenerālprokuratūra atcēlusi Drošības policijas (DP) lēmumu, ar kuru izbeigts kriminālprocess par krievu valodas referenduma organizētāja Vladimira Lindermana iepriekšējās partijas "13.janvāra kustība" reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrā (UR), ziņo LETA.

Kā informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, prokurors atzinis, ka lēmums par lietas izbeigšanu pieņemts nelikumīgi. Tas nozīmē, ka prokurors atjaunojis pirmstiesas procesu un lietu nosūtījis Drošības policijai izmeklēšanas turpināšanai.

Kā ziņoja portāls Mixnews, DP pērnā gada nogalē izbeidza kriminālprocesu par viltotu dokumentu iesniegšanu partijas "13.janvāra kustība" reģistrēšanai Uzņēmuma reģistrā (UR). UR savukārt lūdza Ģenerālprokuratūru izvērtēt kriminālprocesa izbeigšanas likumību un pamatotību.

DP iepriekš veiktajā izmeklēšanā tika noskaidrots, ka personu rīcība nevar tikt atzīta par krimināli sodāmu, jo minētais dokuments nav viltots, bet tajā ir nepatiesas ziņas un personu rīcība nav uzskatāma par viltota dokumenta izmantošanu pazīmju trūkuma dēļ. Tāpēc pagājušā gada decembrī DP kriminālprocesu izbeidza, jo nodarījumā nav nozieguma sastāva.

Foto: mixnews.lv

Komentāri