Nedēļas laikā policija izņēmusi no aprites 4158 devas "legālo" narkotiku, Mixnews.lv

Nedēļas laikā policija izņēmusi no aprites 4158 devas "legālo" narkotiku

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 1. martā plkst. 16:57

Kopš 23.februāra, kad stājās spēkā likuma grozījumi, kas ļauj efektīvāk cīnīties ar tā saucamo "legālo" narkotiku izplatību, policija no aprites izņēmjusi 4158 devas dažādu jaunu psihotropo un narkotisko vielu un tās saturošu produktu. Par šiem provizoriskajiem aprēķiniem informēja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis.

Pēc VP informācijas, kopumā izņemti vairāk nekā 900 šo vielu grami. Šajā laika posmā policija veikusi reidus jau 57 iepriekš apzinātās tirdzniecības vietās visā Latvijā.

17 tirdzniecības vietās notika vielu izņemšana. Pārējās "legālo" narkotisko vielu tirgotavas darbu bija pārtraukušas. Atsevišķās tirdzniecības vietās Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Olainē un Ogrē policija atsavināja dažādus augu maisījumus, kas, iespējams, satur aizliegtās vielas.

Pēc policijas novērojumiem bodītēs tirgotās vielas tiek vestas no Eiropas valstīm, bet rūpalu uzturētāji pārsvarā ir vietējie darboņi, kurus tagad pēc likuma grozījumiem būs vieglāk saukt pie kriminālatbildības.

Kā pavēstīja Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta pārstāvis Jānis Bekmanis, kopš lēmuma par likuma grozījumiem un to nosūtīšanas uz Saeimu Eiropā konstatētas vēl 17 pilnīgi jaunas vielas, tāpēc nav izslēgts, ka drīzumā tās parādīsies Latvijā.

Iekšlietu ministrija ir izstrādājusi un valdībai iesniegusi papildu izmaiņas likumos, lai tiktu ieviesta arī pagaidu aizliegumu sistēma. Tas nozīmē, ja pēkšņi tirgū parādīsies kāda jauna narkotiskā vai psihotropā viela, Slimību profilakses un kontroles centrs aizliegs tās apriti uz laiku, kamēr tiks izpētīta vielu ietekme un izlemts, vai to atļaut vai pilnībā aizliegt, savukārt Valsts policija iegūs tiesības šīs vielas saturošas preces izņemt no aprites.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeima atbalstīja grozījumus likumā par Krimināllikuma spēkā stāšanos un tā piemērošanas kārtību, kas turpmāk liegs tirgot dažādus augu maisījumus jeb tā sauktās "legālās narkotikas".

Līdz šim problēmas radīja fakts, ka pat mazākā neatbilstība sarakstā minētajām maisījumu formulām vielas padarīja par legālām un pieejamām ikvienam.

Foto: pilotomix.com, narcology-help.ru

Komentāri