Parādu mākts narkomāns Pārdaugavā nodur spēļu zāles operatori (papildināta 15:54), Mixnews.lv

Parādu mākts narkomāns Pārdaugavā nodur spēļu zāles operatori (papildināta 15:54) (1)

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 4. martā plkst. 13:51

Papildināta visa ziņa

Tiesa šodien piemērojusi apcietinājumu jaunietim, kuru pagājušajā nedēļā policija aizturēja par spēļu zāles darbinieces slepkavību un viena vīrieša ievainošanu Pārdaugavā.

Kā pavēstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, minētais jaunietis sestdien ap 14:26 ienācis spēļu zālē Pārdaugavā un, uzbrūkot 30 gadus vecajai spēļu zāles operatorei, vispirms iedūra ar nazi mugurā un pēc tam aptuveni desmit reizes iedūris krūtīs. Neraugoties uz smagajiem miesas bojājumiem, sieviete vēl spējusi izkļūt no spēļu zāles, taču turpat uz ielas nomirusi.

"Viņš tur nebija spēlējis, bet vienkārši iegāja un pēc īsa brīža, parunājot ar operatori, pēkšņi no mugurpuses uzbruka. Operatore paspēja nospiest trauksmes pogu, taču notikumi norisinājās tik ļoti ātri, ka apsardze nepaspēja atbraukt un uzbrucēju aizturēt notikuma vietā," norādīja Grišins.

Šobrīd nekas neliecina, ka puisis ar operatori bijuši pazīstami. Bez tam 1992.gadā dzimušais jaunietis vairākas reizes iedūris kādam spēļu zāles apmeklētājam. Viņam iedurtas apmēram četras reizes. Neskatoties uz smagajiem miesas bojājumiem, vīrietis palika dzīvs un jaunākā mediķu informācija liecina, ka briesmas viņa dzīvībai nedraud, kaut arī viens no dūrieniem skāra apakšstilba artēriju.

Pēc tam uzbrucējs mēģinājis sadurt vēl vienu cilvēku, kurš uzbrukuma brīdī ienāca spēļu zālē, taču viņam sagriezta tikai jaka.

Tad uzbrucējs aizbēdzis, un vēlāk policija, pateicoties atstātajām asins pēdām un liecinieku norādēm, viņu aizturēja savu paziņu dzīvoklī. Par notikušo sākts kriminālprocess, aizturētajam var draudēt pat mūža ieslodzījums.

Ir noskaidrots, ka aizturētais regulāri lieto sintētiskās narkotikas un alkoholu.

"Ikdienā viņš nelieto (narkotikas), tādas personas mēs saucam par "brīvdienu" narkomāniem, taču viņš aktīvi lieto alkoholiskos dzērienus. Ir ieslīdzis parādos, arī mēdz spēlēt azartspēles un kādu laiku atpakaļ ir paspēlējis diezgan ievērojamu summu citā izklaides vietā," piebilda Grišins.

Patlaban izmeklētājiem nav saprotami asiņaino uzbrukumu motīvi. Aizturētais savu vainu atzinis, taču arī pats nav spējis izskaidrot, kāpēc šādi rīkojies, arī azartspēles konkrētajā spēļu zālē viņš nebija spēlējis. Aizturētajam tiks nozīmēta psihiatriskā ekspertīze.

Jaunietis pērn notiesāts ar četru mēnešu cietumsodu par miesas bojājumu nodarīšanu, pārkāpjot aizstāvēšanās robežas. Viņš arī bijis ieslīdzis parādos un mēdzis spēlēt azartspēles. Policija pieļauj, ka pirms uzbrukuma viņš vairākas dienas lietojis alkoholu.

Minētais noziegums ierindojams kategorijā "nepamatota agresivitāte".

"Šo slepkavību var ierindot to vardarbīgo noziegumu skaitā, ko mēs definējam kā nepamatota un neizskaidrojama agresivitāte no vainīgās personas puses. Šobrīd nekāda mantkārība nav saredzama un nav mums ziņu, ka uzbrukums būtu darīts laupīšanas nolūkā. Iespējams, ka viņam kādas problēmas pasaules uztverē," atzina Grišins.

Iespējams, lielāka skaidrība radīsies, kad jaunietim uzlabosies veselība un viņš atgūsies no nozieguma, norādīja policijas pārstāvis.

Foto: europe.openleech.org, literaturblog.com

Komentāri 1
Adelepirms 6 gadiem
Ārprāts, kas mums notiek, kas par cilvēkiem((( Un, galvenais, vēl pavisam jauns puisis(((