Apmierina Lapsas prasību pret KNAB par informācijas nesniegšanu, Mixnews.lv

Apmierina Lapsas prasību pret KNAB par informācijas nesniegšanu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 5. martā plkst. 15:41

Administratīvā rajona tiesa šodien apmierināja žurnālista Lato Lapsas prasību pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) par iestādes faktisko rīcību, nesniedzot viņam atbildi par toreizējā KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša darbībām attiecībā uz atsevišķu politiķu sarunu pretlikumīgu noklausīšanos, ziņo LETA.

Kā informēja rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Ilze Cercene, līdz ar to tiesa atzina par prettiesisku KNAB rīcību, neievērojot termiņus atbildes sniegšanai. Spriedums mēneša laikā ir pārsūdzams Augstākās tiesas Senātā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, šis iesniegums ir saistīts ar 2011.gada notikumiem, kad KNAB pārstāvji publiski paziņoja, ka Vilnītis bez tiesiska pamata bija licis veikt operatīvās darbības pasākumus pret atsevišķiem politiķiem.

KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs Saeimā bija norādījis, ka Vilnītis prettiesiski un bez pamata lūdzis noklausīties politiķu sarunas. Šie lūgumi tikuši izteikti arī KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes klātbūtnē. Jurašs no šīm pretlikumīgajām prasībām esot atteicies un par to informējis Ģenerālprokuratūru.

Savukārt Lapsa vēlējās uzzināt, kā KNAB darbinieki, kuriem tika uzdotas šīs darbības, spēja operatīvi reaģēt, norādot, ka tas bijis prettiesiski un nelikumīgi.

"Tā kā KNAB saprotamu iemeslu dēļ nevarēja uz šādu jautājumu atbildēt, vērsos tiesā," rezumēja Lapsa.

Kā norādīja Lapsa, šī prasība ir līdzīga daudzām citām, kas iesniegtas tiesā par dažādu iestāžu faktisko rīcību, dēvējot tās par savām "mīļākajām prasībām". Tomēr žurnālists atzina, ka patlaban šai lietai tīri sabiedriskas nozīmes vairs nav it nemaz.

Foto: metronews.ru, focus.lv

Komentāri