Lielākais mobilo sarunu noklausīšanās "klients" pērn bija Kriminālpolicija, Mixnews.lv

Lielākais mobilo sarunu noklausīšanās "klients" pērn bija Kriminālpolicija

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 6. martā plkst. 12:21

Pagājušā gadā mobilo tālruņu sarunas visbiežāk noklausītas Valsts policijas (VP), Drošības policijas (DP) un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) uzdevumā, atsaucoties uz SAB pagājušā gada darbības pārskatu ziņo LETA.

Pagājušā gadā visplašāk SAB noklausīšanās iekārtu izmantoja VP Kriminālpolicijas pārvalde, kura ierosinājusi 37,7% no visām noklausītajām sarunām, DP ierosinājusi 17,2%, bet SAB - 13,1% no visām noklausītajām sarunām.

Finanšu policijas pārvalde pērn ierosinājusi 12,1%, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 6,5%, Muitas kriminālpārvalde 4,3%, bet Militārās izlūkošanas un drošības dienests 3,9% no visām noklausītajām sarunām.

SAB atrodas iekārta, ar kuru tiesībsargājošās un valsts drošības iestādes veic mobilo telefonu kontroli. Mobilo telefonu kontrolē iegūtos datus nodod tai iestādei, kas ir telefonsarunu pārtveršanas iniciators un saņēmusi Augstākās tiesas tiesneša sankciju.

SAB kompetences un atbildības jomā ietilpst likumīga telefonsarunu kontrole un iegūtās informācijas aizsardzība pret nesankcionētu izpaušanu.

Uzraudzību pār sarunu noklausīšanās atbilstību likumam veic ģenerālprokurors un viņa īpaši pilnvaroti prokurori. Parlamentāro kontroli realizē Saeimas Nacionālās drošības komisija.

SAB ir viena no trim Latvijas valsts drošības iestādēm. SAB veic izlūkošanu un pretizlūkošanu, klasificētās informācijas aizsardzību, kā arī veic un kontrolē klasificētās informācijas apmaiņu ar starptautiskajām organizācijām.

Foto: no vietnēm bakesah.blogspot.com; gizmag.com

Komentāri