Cietumā pakāries šogad jau otrais ieslodzītais , Mixnews.lv

Cietumā pakāries šogad jau otrais ieslodzītais

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 7. martā plkst. 13:34

Valmieras cietumā vakar pakāries kāds par zādzību apcietināts vīrietis un tas šogad ir otrais pašnāvības gadījums Latvijas ieslodzījuma vietās, šodien žurnālistiem pastāstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Visvaldis Puķīte.

1975.gadā dzimušais vīrietis apcietinājumā atradās kopš janvāra. Agrāk bijis tiesāts, bet cietumā nonācis pirmo reizi.

Viņš atradies vienā kamerā kopā ar vēl četriem vīriešiem, bet 14:50 pārējie izvesti no kameras, un apcietinātais izmantojis šo brīdi, lai izdarītu pašnāvību.

Jau 15:00 cietuma darbinieki viņu atraduši pakārušos. Uz notikuma vietu izsaukta policija un nozīmētas ekspertīzes.

Šogad šī bija jau otrā pašnāvība Latvijas cietumos. Katru gadu kopumā Latvijas cietumos notiek sešas līdz septiņas pašnāvības.

Savukārt Puķītes vietnieks Māris Stivrenieks norādīja, ka šobrīd Latvijas cietumos atrodas 230 personas ar tieksmi uz pašnāvību. Viņš apgalvoja, ka ar šiem ieslodzītajiem tiek ļoti daudz strādāts, taču arī psihologiem ir milzu slodze, proti, uz katru psihologu ir ap 300 līdz 400 ieslodzīto.

IeVP priekšnieka vietnieks atzīmēja, ka ir ļoti grūti konstatēt atsevišķu ieslodzīto tieksmi uz pašnāvību. Lielā daļā gadījumu to var uzzināt tikai no paša cilvēka, kad viņš par šo savu nodomu kādam izstāsta.

Puķīte informēja, ka ieslodzījuma vietās dažādu iemeslu dēļ, tai skaitā arī dabīgā nāvē, ik gadu nomirst aptuveni 30 cilvēku. Lielai daļai noziedznieku veselība ir sabojāta jau pirms nonākšanas cietumā, vēl daudzi nepakļaušanās dēļ tiek savainoti aizturēšanas laikā. Tāpat daļa ieslodzīto sirgst ar dažādām grūti ārstējamām vai pat neārstējamām slimībām.

IeVP priekšnieks arī atzīmēja, ka par katru cietumā izdarītu pašnāvību tiek sākts kriminālprocess, un pēdējos gados nevienā gadījumā izmeklēšanas gaitā nav atklājies, ka ieslodzītā nāve ir iestājusies kāda noziedzīga nodarījuma rezultātā.

Pašnāvības tiek izdarītas ne tikai cietumos, bet arī policijas īslaicīgās aizturēšanas vietās. 19.februārī Jelgavas iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietas kamerā atrasts pakāries 1975.gadā dzimis vīrietis. Viņš bija aizturēts kriminālprocesa gaitā aizdomās par narkotisko vielu realizāciju un glabāšanu.

Foto: goodfon.ru, ifamous.me