Lems par motokluba "Brīvie vanagi" bijušā prezidenta Viļņa Gavara pirmstermiņa atbrīvošanu, Mixnews.lv

Lems par motokluba "Brīvie vanagi" bijušā prezidenta Viļņa Gavara pirmstermiņa atbrīvošanu

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 10. martā plkst. 11:07

Jau drīzumā no cietuma varētu iznākt par narkotiku noziegumiem notiesātais bijušais motokluba "Brīvie vanagi" prezidents Vilnis Gavars, ziņo LETA.

Otrdien, 12.martā, 10:50 Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa atklātā sēdē izskatīs jautājumu par Gavara pirmstermiņa atbrīvošanu.

Kā aģentūra LETA uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē, cietuma administratīvā komisija ir izvērtējusi ieslodzītā uzvedību un citus apstākļus un nākusi pie secinājuma, ka Gavars ir atbrīvojams no ieslodzījuma nosacīti pirms termiņa. Cietuma administratīvās komisijas materiāli nosūtīti tiesai, kurai šajā jautājumā būs jāpieņem galīgais lēmums.

Kā ziņots, 2009.gada 18.septembrī Augstākās tiesas (AT) Senāts atstāja negrozītu AT Krimināllietu tiesu palātas 2009.gada 7.maija spriedumu, ar kuru Gavaram tika piemērots astoņu gadu cietumsods.

Kādreizējais "Brīvo vanagu" prezidents, kurš savulaik bija pazīstams ar iesauku Mazais, tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu un pārsūtīšanu lielā apmērā.

Saskaņā ar apsūdzību 2001.gada vasarā Gavars iegādājies marihuānu, kokaīnu un amfetamīnu saturošas vielas lielā apmērā. Šīs vielas viņš pārvedis uz īpašumu "Smilgas" Stopiņu pagastā. Tomēr 29.jūnijā policija šajā īpašumā veikusi kratīšanu, minētās vielas atradusi un atsavinājusi.

"Smilgās" policija izņēma vairāk nekā 100 gramus marihuānas, vairāk nekā vienu kilogramu amfetamīna un vairāk nekā 500 gramus kokaīna. Gavara tobrīd nebija šajā īpašumā. Pēc liecinieku sniegtajām liecībām, tieši 29.jūnija rītā viņš bija devies prom un nebija atgriezies. Aizdomās turētais tika izsludināts starptautiskajā meklēšanā.

2007.gada janvāra vidū Gavars tika aizturēts Krievijā, Ļeņingradas apgabalā. Tā paša gada septembrī kaimiņzemes varasiestādes viņu izdeva Latvijai.

Foto: no vietnes onceuponafirefly.blogspot.com

Komentāri