Apcietina KNAB aizturēto "Krājbankas" lietas izmeklētāju, Mixnews.lv

Apcietina KNAB aizturēto "Krājbankas" lietas izmeklētāju

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 11. martā plkst. 10:23

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) īstenotajā operācijā aizturētajam Valsts policijas (VP) izmeklētājam Viktoram Dzenim, kurš izmeklēja arī likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") krimināllietu, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa svētdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, apstiprināja tiesā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka KNAB sāktajā kriminālprocesā kopā ar VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētāju Dzeni sākotnēji ticis aizturēts arī viņa kolēģis Eduards Ņepomņaščijs, kurš vēlāk atbrīvots.

Aizturēšana, visticamāk, nav bijusi saistīta ar "Krājbankas" lietas izmeklēšanu, bet gan ar iespējamu kukuļa piedāvājuma pieņemšanu par to, lai ENAP nesāktu kriminālprocesu pret divu privātu uzņēmumu amatpersonām.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Dzenis tika aizturēts KNAB īstenotā operācijā piektdien ap pusdienlaiku, pielietojot šaujamieroci. VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis līdz šim nav oficiāli apstiprinājis, ka KNAB piektdien būtu aizturējis kādu policijas darbinieku.

Tikmēr KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs sacīja, ka atsevišķas procesuālās darbības birojs patlaban nekomentēs.

"Informāciju sabiedrībai par krimināllietu kopumā KNAB sniegs, tiklīdz tas netraucēs pirmstiesas izmeklēšanas veikšanai," norādīja KNAB pārstāvis.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) paudis viedokli, ka gadījumā, ja minētā informācija oficiāli apstiprināsies, no VP vadības tiks pieprasīta aktīva rīcība.

"Jānotiek izmeklēšanai, jānoskaidro un jāsoda atbildīgie, izvērtējot arī tiešo priekšnieku atbildību," uzskata Kozlovskis.

Foto: lvportals.lv, telegraf.lv, nra.lv

Komentāri