Tiesās Vilkastes mājkalpotāju, Mixnews.lv

Tiesās Vilkastes mājkalpotāju

фото

Kriminālziņas | 2013. gada 11. martā plkst. 13:24

Pirmdien, 11.martā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atklātā sēdē skatīs lietu pret 76 gadus veco mājkalpotāju, kura savulaik nobijās un neatvēra durvis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekiem bez formas tērpiem, lai tie varētu veikt kārtējo Vilkastes dzīvesvietas kratīšanu, informēja zvērināts advokāts Aivars Bērziņš.

Apsūdzība ir izvirzīta atbilstoši Krimināllikuma 296.pantam par tiesas sprieduma vai lēmuma tīšu neizpildīšanu, kas pēc būtības ir attiecināms uz amatpersonām.

"Mājkalpotāja, zinot iepriekšējos uzbrukums Vilkastes kundzes ģimenei, nobijās un neielaida mājā cilvēkus bez formas tērpiem. Viņa nekādā veidā nav kavējusi tiesas lēmuma izpildi, kā to uzskata prokuratūra. Viņa tikai atteicās ielaist mājās cilvēkus, kurus viņai tur nebija jāielaiž," paskaidroja Bērziņš.

Pirmās instances tiesa šo lietu skata jau četrus gadus. Lietas izskatīšana ir ieilgusi, jo KNAB darbinieki it kā attaisnojošu iemeslu dēļ nevarēja ierasties uz sēdēm.

Kā ziņoja portāls Mixnews, tā dēvētā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lieta tiek izmeklēta kopš 2008.gada, bet dažādu instanču tiesās skatīta kopš 2009.gada.

11.februārī Vilkaste iesniedza Augstākās tiesas Senātā kasācijas sūdzību par Augstākās tiesas Krimināllietu palātas 2012.gada 1.novembra spiedumu, kas uzņēmējai paredz cietumsodu un jau arestēto naudas līdzekļu konfiskāciju. Kasācijas sūdzībā Vilkaste lūdz viņu pilnībā attaisnot.

Kā apgalvoja pati Vilkaste, aiz skandalozas Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietas slēpjas interešu sakrītībā, iepriekš sodīta noziedznieka vēlme izpiest naudu, ka arī operatīvo darbinieku vēlme pievienot sev uzplečus par apjomīgas korupcijas lietas atrisināšanu.

Foto: metronews.ru, rivertoncity.com

Komentāri