Par seksuālu vardarbību pret bērnu aiztur bijušo klavierspēles privātskolotāju

фото

Kriminālziņas | 2017. gada 21. septembrī plkst. 14:39

Saulkrastu novadā policija par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturējusi bijušo klavierspēles privātskolotāju, informēja Valsts policijā.

Policija jau augustā vēstīja, ka Saulkrastu iecirknī tika saņemta informācija no iedzīvotājiem par Saulkrastu pludmalē notikušu iespējamu dzimumnoziegumu pret bērnu. Iedzīvotāji ziņoja, ka 16.augustā nepazīstams vīrietis piegājis pie aptuveni četrus gadus vecas meitenes un aicinājis glāstīt savu dzimumlocekli. Sākotnēji policijai par šo gadījumu bija ziņojusi viena sieviete.

Pēc laika, atsaucoties uz policijas aicinājumu, par līdzīgu gadījumu ziņoja vēl kāda sieviete.

Veicot informācijas analīzi un citas izmeklēšanas darbības, policisti nonāca pie secinājuma, ka abas iedzīvotājas ir ziņojušas par vienu un to pašu gadījumu. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis noziegumu veicis, kad meitenes māte uz brīdi bija novērsusi uzmanību.

Likumsargi noskaidroja aizdomās turētā identitāti un atrašanās vietu. Otrdien likumsargi aizdomās turēto 1961.gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Viņš savu vainu izdarītajā noziegumā atzīst un agrāk nav sodīts. Tiesa ceturtdien viņam piemēroja apcietinājumu.

Policijai zināms, ka vīrietis laikā no 1996.gada līdz 2014.gadam bērniem pasniedzis privātstundas klavierspēlē, tāpēc nav izslēgta iespēja, ka viņš jau iepriekš izdarījis seksuāla rakstura noziegumus pret bērniem.

Policijā sākts kriminālprocess par seksuālu vardarbību, ja tā izdarīta ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem.

Valsts policija aicina ziņot ikvienu, kam varētu būt zināms par citiem iespējamiem šī vīrieša noziedzīgās rīcības gadījumiem. Informēt policiju iespējams pa tālruni 67950350 vai 110, vai arī vēršoties Saulkrastu policijas iecirknī Saulkrastos.

Komentāri